والیبالیست های ایرانی، چهره های قدرتمند و حرفه ای فعال در تیم ملی والیبال ایران هستند که نقش گسترده ای در افتخارات کشور ایران در رشته والیبال داشته اند. سرو قامتان ایرانی تا کنون توانسته اند به عنوان بازیکنان بین المللی نیز شناخته شوند.

محتوا پنهان
بهترین والیبالیست های مرد ایرانی چه افرادی هستند؟

بهترین والیبالیست های مرد ایرانی چه افرادی هستند؟

تیم ملی والیبال مردان در حال حاضر یکی از قدرتمند ترین تیم های والیبال در آسیا به حساب می آید که البته موفقیت های بی شمار و چشمگیری این تیم والیبال را می توان مدیون والیبالیست های ایرانی آن دانست.

سعید معروف از والیبالیست های ایرانی

سعید معروف یکی از شناخته شده ترین والیبالیست های ایرانی است که با نام کامل میر سعید معروف لکرانی در استان ارومیه ایران چشم به جهان گشود. این چهره به عنوان والیبالیست سابق تیم ملی ایران شناخته می شود و همچنین در دوران فعالیتش در این تیم، به مقام کاپیتانی نیز دست پیدا کرد.

جواد کریمی

جواد کریمی در سال ۱۳۷۶ و در شهرستان نکا دیده به جهان گشود. این چهره با افتخارات بی نظیری که توانست به ارمغان آورد، به عنوان یکی از چهره های پایه ثابت تیم ملی والیبال مردان ایران شناخته می شود و در پست پاسور فعالیت می کند.

علی رمضانی

علی رمضانی یکی از چهره های نوظهور در دنیای ورزش ایران است که هم اکنون در رشته والیبال فعالیت می کند. این چهره در پست پاسور در رقابت های والیبال حضور دارد و متولد استان رشت می باشد.

امیر غفور از والیبالیست های ایرانی

یکی از از شناخته شده ترین والیبالیست های ایرانی را می توان امیر غفور دانست. این ورزشکار متولد سال ۱۳۷۰ در شهرستان کاشان می باشد که در حال حاضر به عنوان یکی از اعضای تیم ملی والیبال ایران و همچنین تیم والیبال باشگاه سپاهان اصفهان شناخته می شود.

صابر کاظمی

صابر کاظمی نیز از دیگر استعداد های درخشان تیم ملی والیبال مردان می باشد که در سال ۱۳۷۷ متولد شد. این چهره با این که تنها ۲۲ سال سن دارد، توانسته در پست اسپیکر زننده رو به رو در تیم ملی به فعالیت بپردازد.

پوریا یلی

پوریا یلی از اعضا تیم ملی والیبال جوانان ایران بود که با دستیابی به عنوان قهرمانی در این تیم، توانست فعالیت های خود را در تیم ملی والیبال مردان ادامه دهد. وی در سال ۱۳۷۷ در شهرستان قوچان متولد شد و در حال حاضر یکی از اعضای باشگاه شهرداری ارومیه می باشد.

بردیا سعادت

بردیا سعادت

یکی از والیبالیست های ایرانی فعال در تیم های بین المللی را می توان بردیا سعادت دانست. این چهره در حال حاضر در رقابت های سری آ ایتالیا در باشگاه تاپ والی لاتینا به فعالیت می پردازد.

میلاد عبادی پور

میلاد عبادی پور از والیبالیست های ایرانی اهل ارومیه می باشد که در پست دریافت کننده قدرتی به رقابت می پردازد. این چهره علاوه بر این که عضوی از تیم ملی والیبال ایران به حساب می آید، در باشگاه لهستانی باشگاه والیبال اسکرا بلچاتوف نیز به افتخار آفرینی مشغول است.

پوریا فیاضی

پوریا فیاضی از دیگر والیبالیست های ایرانی است که به عنوان بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایران شناخته می شود. این چهره با نام اصلی بابک فیاضی در هشترود متولد شد و جالب است بدانید که از او به عنوان پدیده والیبال در رقابت های دهه ۹۰ نام برده می شود.

امیرحسین اسفندیاری

امیرحسین اسفندیاری متولد چهارمین روز بهمن سال ۱۳۷۷ در آمل می باشد که افتخار آفرینی های او در تیم ملی ایران، موجب شد تا به عنوان کاپیتان تیم ملی جوانان انتخاب گردد. این چهره هم اکنون از اعضا باشگاه نولیکو مازک در بلژیک می باشد.

جواد معنوی نژاد

محمد جواد معنوی نژاد از والیبالیست های ایرانی اهل استان اصفهان می باشد که با لباس شماره ۱۴ در پست دریافت کننده قدرتی به فعالیت پرداخته است. وی هم اکنون از والیبالیست های باشگاه استاده پویتوین پویتیرز فرانسه می باشد.

محمد موسوی از والیبالیست های ایرانی

محمد موسوی در سال ۱۳۶۶ در شهرستان دزفول دیده به جهان گشود و فعالیت های خود در رشته والیبال را از سنین جوانی آغاز کرد. این چهره در حال حاضر از اعضای تیم ملی والیبال مردان ایران است و توانسته مدال های طلا، نقره و برنز متعددی را به دست آورد.

علی اصغر مجرد

علی اصغر مجرد از والیبالیست های فعال در باشگاه شهرداری ارومیه می باشد که توانست به تیم ملی ایران نیز راه پیدا کند و در قهرمانی های این تیم نقش گسترده ای را ایفا نماید.

مهدی مرندی

مهدی مرندی یا همان سیامک مرندی از بازیکنان با تجربه تیم ملی والیبال ایران است که در حال حاضر به عضویت باشگاه سپاهان استان اصفهان در آمده و برای این باشگاه به افتخار آفرینی پرداخته است.

فرهاد قائمی

از دیگر اعضا باشگاه والیبال سپاهان استان اصفهان، فرهاد قائمی می باشد. این چهره متولد شهرستان گنبد کاووس است که در شهریور ماه سال ۱۳۶۸ دیده به جهان گشود و در تیم ملی ایران نیز به افتخار آفرینی مشغول است.

عادل غلامی از والیبالیست های ایرانی

عادل غلامی از دیگر والیبالیست های شناخته شده ایرانی است که در آمل متولد شد. این چهره با نام مستعار مغز متفکر شناخته می شود و از اعضا سابق تیم ملی به حساب می آید.

اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال مردان ایران 2021

اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال مردان ایران 2021

تیم ملی والیبال مردان ایران هر ساله ترکیب جدیدی را برای بازیکنان خود اعلام می کند. مطابق با اعلامیه جدید این فدراسیون محمد طاهر وادی، جواد کریمی، صابر کاظمی و رضا عابدینی از اعضا این تیم برای رقابت های ۲۰۲۱ می باشند. می توانید برای مشاهده اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال ایران 2020 و اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال ایران با شماره پیراهن، عبارت “اسامی تیم ملی والیبال مردان” را در مرورگر اینترنت خود سرچ کنید.

عکس تیم ملی والیبال مردان ایران

هم اکنون بسیاری از رسانه های خبری و ورزشی، تصاویر متعددی از رقابت های والیبال مردان جهان را به اشتراک می گذارند که علاقه مندان می توانند با مراجعه به آن ها، به صورت دقیق تصاویر بازیکنان این تیم را در بازی های مختلف، مشاهده کنند.

والیبالیست های مرد ایرانی با چه محدودیت هایی مواجه هستند؟

با این که والیبالیست های ایرانی که در تیم ملی حضور دارند، اکثرا چهره های سرشناس و با تجربه ای در دنیا والیبال هستند، اما برای حضور در بسیاری از رقابت های جهانی با محدودیت های گسترده ای رو به رو می باشند. دلیل وجود این محدودیت ها را می توان سیاست کشور های مختلف در برخورد با ایران دانست. همچنین والیبالیست های این تیم از نظر فدراسیون والیبال ایران به طور کامل حمایت نمی شوند و اکثر چهره های سرشناس در این رشته ورزشی، در حال حاضر با پرچم سایر کشور ها به بازی می پردازند.

عکس والیبالیست های مرد ایرانی را در کجا ببینیم؟

عکس والیبالیست های مرد ایرانی را در کجا ببینیم؟

“والیبال ایران امروز” یکی از معتبر ترین خبرگزاری های ایرانی فارسی زبان است که به طور کامل تصاویر والیبالیست های ایرانی تبار را پوشش می دهد. همچنین این خبرگزاری منبعی برای اطلاع یافتن از جدول تیم ملی والیبال ایران و بازی والیبال ایران در فصل های گذشته و آینده می باشد. البته می توانید با مراجعه به این رسانه خبری و یا سایر رسانه های اینترنتی معتبر از نتایج رقابت های والیبال ایران، نظیر نتیجه بازی والیبال ایران ژاپن، اطلاع پیدا کنید.

آدرس پیج اینستاگرام والیبالیست های مرد ایرانی را از کجا پیدا کنیم؟

والیبال یکی از رشته های ورزشی محبوب در بین جوانان و نوجوانان می باشد. از این جهت بسیاری از کاربران فعال در شبکه های مجازی، به دنبال پیج اینستاگرامی والیبالیست های مورد علاقه خود هستند. برای تحقق این امر می توانید نام هر کدام از والیبالیست های محبوب خود را در مرورگر اینستاگرام جست و جو کنید و به پیج اصلی آن ها دسترسی پیدا نمایید. همچنین در اینستاگرام فن پیج هایی نیز برای والیبالیست ها فعالیت می کنند که می توانید اخبار زندگی آن ها را از طریق این فن پیج ها دنبال کنید.

ترکیب تیم ملی مردان ایران در رقابت های انتخابی المپیک 2020 چگونه بود؟

در لیست اعلام شده توسط فدراسیون والیبال ایران سعید معروف و جواد کریمی در پست پاسور، مرتضی شریفی، میلاد عبادی پور و میثم صالحی در پست قدرتی زن ها به بازی می پردازند. علی اصغر مجرد، محمد موسوی و مسعود غلامی از اعضا فعال در پست سرعتی زن ها هستند. همچنین از مهدی مرندی و آرمان صالحی در پست لیبرو و از صابر کاظمی و امیر غفور در پست پشت خط زن ها نام برده می شود.

تیم ملی والیبال مردان ایران در چه مسابقاتی می توانند شرکت کنند؟

تیم ملی والیبال ایران از تیم های قدرتمند آسیایی است؛ که در رقابت های جام بزرگ قهرمانان جهان، لیگ های آسیایی و همچنین رقابت های المپیک حضور دارد. بازیکنان آن هر ساله با افتخار آفرینی در برابر رقیبان خود، کاپ ها و جوایز مختلفی را در کارنامه افتخارات این تیم به ثبت رسانده اند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. والیبالیست های برتر ایرانی کدام اند؟

  از سعید معروف، محمد موسوی، پوریا فیاضی و مهدی مرندی می توان به عنوان والیبالیست های برتر ایرانی نام برد.

 2. نتایج بازی های تیم ملی والیبال ایران را در کجا ببینیم؟

  از طریق رسانه های ورزشی و خبری می توان به نتایج این رقابت ها دست پیدا کرد.

 3. سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایرانی کیست؟

  هم اکنون بهروز عطایی هدایت بازیکنان این تیم را بر عهده دارد.

 4. لقب والیبالیست های ایرانی در تیم ملی چیست؟

  بازیکنان این تیم با لقب سرو قامتان شناخته می شوند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :