تیم یوتا جاز (Utah jazz) در سال ۱۹۷۴ در بخش نورث وست کنفرانس غرب nba تاسیس شد. این تیم بازی های خود را در ورزشگاه ویوینت اسمارت هوم آرنا که یک سالن سرپوشیده در سال لیک سیتی ایالات متحده آمریکاست برگزار می ‌کند.

 • برای شروع شرط بندی بسکتبال nba روی این تیم تنها کافیست بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
تاریخچه تیم یوتا جاز

تاریخچه تیم یوتا جاز

تیم Utah jazz از موفق ‌ترین تیم‌ های nba در سال ‌های اولیه حضور خود در بسکتبال بود. اولین حرکت مهم این تیم معامله با بازیکن پیت مارویچ که یکی از سرگرم کننده ترین بازیکن بازیکنان لیگ محسوب می‌ شد و در فصل ۱۹۷۶- ۷۷ با کسب امتیازات بالا توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. شاید بهترین رکورد تیم جاز در نیویورک در فصل ۱۹۷۷-۷۸ بود که توانست ۴۳ امتیاز کسب کند. بازیکن معروف پیت مارویچ از این فصل به بعد با مصدومیت از ناحیه زانو آسیب دید و تا سال ۱۹۸۵ مشکلات جسمی دست و پنجه نرم می ‌کرد.

تیم یوتا جاز چه بازیکنانی دارد؟

از بازیکنان فعلی تیم یوتا جاز (Utah jazz) می‌ توان به داناوان میچل در پست پوینت گارد رادی گوبرت در پست سنتر، جردن کلارکسون در پست پوینت گارد، رودی گی در پست پاور فوروارد، جارد باتلر در پست شوتینگ گارد، حسن وایتساید در پست پاور فوروارد، بویان بوگدانویچ در پست پاور فوروارد، مایک کانلی جونیور در پست پوینت گارد اشاره کرد.

پرحاشیه ترین بازی یوتا جاز چه بود؟

از پرحاشیه ترین بازی های تیم Utah jazz می توان به بازی این تیم با تیم محبوب گلدن استیت واریرز اشاره کرد. در این بازی که نتیجه ۱۰۸ بر ۱۰۳ پایان یافت تیم یوتا جاز موفق شد که یک پیروزی شیرین در برابر تیم گلدن استیت واریرز کسب کند. بازیکنانی مانند داناوان میچل و جو اینگلس توانستند با بازی خوب و تماشای خود در ابتدای بازی خودنمایی کنند.

رنگ های پیراهن این تیم

رنگ های پیراهن تیم Utah jazz به رنگ سبز، طلایی و سورمه ای می باشد.

رقیب تیم یوتا جاز

رقیب تیم یوتا جاز

تیم یوتا جاز (Utah jazz) در رده بندی رتبه سوم قرار دارد و با تیم سانس که در رتبه دوم این رده بندی قرار دارد در رقابت است. تیم جاز در رده بندی ام دی اف ۱۴ امتیاز، تیم سانس ۱۷ امتیاز را کسب کرده است.

اسم قدیمی تیم یوتا جاز چه بود؟

تیم یوتا جاز از سال ۱۹۷۴ تا سال ۱۹۷۹ با نام نیواورلینز جاز شناخته می ‌شد که در سال ۱۹۷۹ تا کنون نام این تیم به یوتا جاز یا Utah jazz تغییر یافت.

سرمربی فعلی تیم یوتا جاز چیست؟

سرمربی فعلی تیم Utah jazz کوئین اسنایدر می باشد که در تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۱۹۶۶ در ایالت واشنگتن آمریکا به دنیا آمد. او از سال ۲۰۱۴ مربیگری این تیم را آغاز کرد. این سرمربی مشهور در سال ۱۹۹۹ با هلن ردوین ازدواج کرد اما در سال ۲۰۰۶ ا از او جدا شد و در سال ۲۰۱۰ با ایمی اسنایدر ازدواج کرد.

چه بازیکنان قدیمی معروفی در این تیم حضور داشته اند؟

از بازیکنان قدیمی معروف که در این تیم حضور داشتند می‌ توان به کارل مالون مارک ایتون و جان استاکتون اشاره کرد. جان استاکتون در تاریخ ۲۶ مارس سال ۱۹۶۲ در واشنگتن ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. این بازیکن بسکتبال تا کنون یک بار در سال ۱۹۸۴ موفق به دریافت مقام قهرمانی در nba شد. او یکی از اساتید تاریخ Utah jazz می باشد که به همراه کارن ملون در سال ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ به فینال nba رسیدند.

کارل مالون در تاریخ ۲۴ ژوئیه سال ۱۹۶۳ در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد؛ این بازیکن در سال ۱۹۸۵ مقام قهرمانی در ان‌ بی‌ ای را کسب کند و در سال ۱۹۹۷ و سال ۱۹۹۹ به عنوان با ارزش ‌ترین بازیکن nba انتخاب شود. کارل مالون به عنوان یکی از قدرتمند ترین بازیکنان ان‌ بی‌ ای محسوب می ‌شود.

آخرین بازی تیم یوتا جاز با کجا بود؟

آخرین بازی تیم یوتا جاز (Utah jazz) با تیم پورتلند تریل بلیزرز در مسابقات ان بی ای بود که این تیم با نتیجه ۱۲۹ بر ۱۰۷ توانست مغلوب این تیم شود و بازی را به نفع خود به پایان برساند.

این تیم چه افتخاراتی کسب کرده است؟

این تیم چه افتخاراتی کسب کرده است؟

از جوایز و افتخارات تیم Utah jazz می توان به کسب دو بار عنوان قهرمانی در بازی ‌های کنفرانس در سال ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ کسب عنوان قهرمانی در قهرمانی های بخشی در سال ۱۹۸۴، ۱۹۸۹، ۱۹۹۲، ۱۹۹۷، ۱۹۹۸، ۲۰۰۰، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۷ اشاره کرد.

اخبار یوتا جاز را از کجا دنبال کنیم؟

شما می توانید اخبار تیم Utah jazz را با جستجویی عناوینی مانند بازی های یوتا جاز کنفرانس غرب و شرق، بازیکنان جدید لس آنجلس لیکرز، آیدین کبیر بسکتبالیست، سن آنتونیو اسپرز، بسکتبال ممفیس گریزلیز، بازیکن فقید بسکتبال و اورلاندو مجیک اخبار و اطلاعات این تیم را در سایت های مختلف بیابید و دنبال کنید.

این تیم چند بار قهرمان ان بی ای شد؟

این تیم تا کنون هیچ قهرمانی در مسابقات nba کسب نکرده است.

سوالات متداول

 1. تیم Utah jazz در چه سالی تاسیس شد؟

  این تیم در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد.

 2. تیم یوتا جاز در کدام کنفرانس قرار دارد؟

  این تیم در کنفرانس غرب nba قرار دارد.

 3. تیم یوتا جاز بازی های خود را در کدام ورزشگاه برگزار می کند؟

  این تیم بازی های خود را در ورزشگاه وینسنت اسمارت هوم آرنا برگزار می کند.

 4. تیم یوتا جاز در کدام بخش کنفرانس قرار دارد؟

  این تیم در بخش نورث وست کنفرانس غرب قرار دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :