همیشه مسابقات ورزشی دارای طرفداران خاص خود می باشد اما در بین این رشته های ورزشی بعضی دارای طرفداران بسیار زیاد و پروپاقرصی هستند که این ممکن است به خاطر هیجاناتی باشد که در این رشته ها وجود دارد، یکی از این رشته های ورزشی رشته بسکتبال و الخصوص لیگ بسکتبال nba می باشد . می خواهیم تا در این مقاله 10 بازیکن برتر بسکتبال را معرفی کنیم.

معرفی 10 بازیکن برتر بسکتبال

معرفی 10 بازیکن برتر بسکتبال

مسابقات بسکتبال همیشه و همه ساله در سراسری جهان برگزار می شود که در هر مرحله برگزیدگان این رشته در هر منطقه با برگزیدگان سایر مناطق به مسابقه و رقابت می پردازند در نهایت همه این برگزیدگان به مسابقات جهانی بسکتبال تحت عنوان nba راه پیدا می کنند مسابقات لیگ nba که در آمریکا برگزار می شود بزرگترین و مهم ترین مسابقات بسکتبال جهانی می باشد که حرفه ای های این رشته در آن به رقابت با هم می پردازد.

لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال

لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال

رشته بسکتبال از نظر پیشرفت بازیکنان درسطح بسیار بالایی قرار گرفته است بازیکنان این رشته در لیگ nba بسیار حرفه ای بوده و از نقاط مختلف جهان در این لینک با هم به رقابت می پردازند اگر بخواهیم بگوییم که ده بازیکن برتر بسکتبال چه کسانی هستند باید گفت رقابت بین این بازیکنان به حدی به هم نزدیک است که نمی توان آن ها را زیاد از هم تفکیک کرد ولی باز هم با توجه به نظرات افراد خبره این کار می توان چند ین نفر را به عنوان برترین های بسکتبال جهان در کل تاریخ این رشته نام برد، مانند: ۱. مایکل جردن ۲. جورج میکان ۳.باب پتی ۴ .تیم دانکن ۵ . لبرون جیمز ۶. بیل راسل ۷. کریم عبد الجبار ۸ .مجیک جانسون ۹. اسکار رابرتسون ۱۰. شکیل اونیل ۱۱.حکیم اولاجوان که از جزو همان 10 بازیکن برتر بسکتبال هستند. اگر توجه کنید این افراد اکثرا در 5 تیم برتر بسکتبال nba حضور داشته اند!

بررسی 10 بازیکن برتر بسکتبال

لیست زیر بر اساس بررسی های زیادی ارزش گذاری شده است پس با دقت بالایی م یتوانید به درستی و صحت آن اعتماد کنید.

مایکل جردن در صدر 10 بازیکن برتر بسکتبال

مایکل جردن یکی از مطرح ترین و حرفه ای ترین بازیکنان تیم بسکتبال می باشد که توانسته است شش بار به عنوان ارزشمند ترین بازیکن تیم انتخاب شود وی در تیم های شیکاگو بولز در سال های ۸۴ تا ۹۳ و ۹۵ تا ۹۸ بازی کرده است همین طور دو فصل در تیم واشنگتن ویزارد حضور یافت و یازده بار به عنوان بهترین بازیکن لیگ nba انتخاب شد درکل او توانست ۶ بار قهرمانی لیگ مسابقات nba را تجربه کند.

مجیک جانسون بسکتبالیست دهه 80

بازی زیبای مجیک جانسون در تمام مسابقات لیگ ها یکی از عوامل اصلی افزایش محبوبیت لیگ nba در سالهای دهه ۸۰ میلادی بوده است جذابیت این بازیکن و مهارت پاس دادن های بی نظیر او باعث ایجاد هیجان و شور و شوق بسیار زیاد در سطح مسابقات بود از افتخارات می توان به پنج دوره قهرمانی در ۱۳ دوره حضورش در لیگ nba نام برد .

کوبی برایانت فقید در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال

کوبی برایانت یکی از پرافتخار ترین و امتیازآور ترین بازیکنان تیم بسکتبال nba بود او یکی از مهم ترین ارکان تیم ال استار بود برایانت به همراه شکیل اونیل تا سال ۲۰۰۲ در تیم لوس آنجلس لیکرز توانستند به ۳ قهرمانی برای تیم دست یابند برایانت با تیم بسکتبال ایالات متحده امریکا توانست قهرمان مسابقات المپیک شود. وی در ژانویه سال ۲۰۲۰ براثر سانحه هوایی پیش آمده برای هلیکوپتر حامل وی وهمراهانش به همراه دخترش جیانا جان خود را از دست داد.

10 بازیکن برتر بسکتبال nba

10 بازیکن برتر بسکتبال nba

در مسابقات بسکتبال nba همان طور که گفته شد بازیکنان خبره و حرفه ای از سراسر دنیا به دور هم جمع شدند و با رقابت تنگاتنگ با یکدیگر به انجام مسابقات لیگ می‌پردازند از ابتدای تاریخ ایجاد لیگ مسابقات nba می توان به بازیکنان بسیار خوبی اشاره نمود که اگر بخواهیم چند نفر را نام ببریم می‌توانیم به اسامی ‏: ویلت چمبرلین، مجیک جانسون ، لبرون جیمز ، مایکل‌جردن ، اسکار رابرتسون ، بیل راسل ، لری برد ، شکیل اونیل ، کریم عبدالجبار و تیم دانکن اشاره کنیم.

کریم عبدالجبار در فهرست 10 بازیکن برتر بسکتبال nba

از افتخارات کریم عبد الجبار این است که او ۶ بار فاتح لیگ مسابقات ان بی ای شد، وی درسال های ۶۹ تا ۷۵ برای تیم میلواکی بازی کرد و بعد به تیم لس آنجلس لیکرز پیوست، کریم را از ۷۱ تا ۸۰ ارزشمند ترین بازیکن ان بی ای معرفی کرده اند و او حدود ده بار بهترین بازیکن این لیگ شناخته شد. یکی از نکات جالب در موردکریم عبد الجبار این است که در فیلم بازی مرگ با بروس لی هم بازی شد و پس از آن تصمیم گرفت تحت نظر بروس لی ورزش های رزمی را یاد بگیرد

اسکار رابرتسون بازیکن تیم میلواکی باکس

اسکار رابرتسون در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال با قدی حدود ۱۹۶ سانتی متری در سال ۱۹۳۸ در آمریکا متولد شده است، وی یکی از بهترینان بسکتبال جهان می باشد که در مسابقات جهانی ان بی ای حضور داشته است، او در سال های ۶۰ تا۷۰ در تیم سینسیناتی رویال بازی کرده است ودر سال۷۰ تا ۷۴ برای تیم میلواکی باکس بازی کرد، رابرتسون در سال ۱۹۶۴ عنوان ارزشمند ترین بازیکن را به خود اختصاص داد، او۱۲ بار دربازی های تیم ال استار حضور داشت و این افتخار را داشت که در ۱۴ فصل دربهترین تیم لیگ nba شرکت کرد.

ویلت چمبرلین بازیکن ارزشمند بسکتبال

چمبرلین توانست چهار بار عنوان ارزشمند ترین بازیکن فصل را به خود اختصاص دهد وی در مسابقات حرفه ای ‏nba یکی از استثنایی ترین بازیکنان مطرح است رکوردهایی را که او در بازی‌های خود ثبت کرده است، تاکنون توسط هیچ کس شکسته نشده است، چمبرلین در تیم های لس آنجلس لیکرز فیلادلفیا وسانفرانسیسکو درطول حضورش درمسابقات بسکتبال بازی کرده است.

کارل مالون در بین 10 بازیکن برتر بسکتبال

کارن مالون از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۳ در تیم بازی کرد و بعد از آن به تیم لس آنجلس لیکرز پیوست، ۱۱ بار به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ها انتخاب شد کارل مالون ۱۴ مرتبه به بازی های تیم آل استار دعوت شد او در بین بازیکنان بسکتبال جهان دومین بازیکن امتیاز آور تاریخ nba می‌باشد.

رابرت پریش رکورد دار بیشتری بازی در لیک nba

پریش رکورد بیشترین بازی (۱۶۱۱) را در این رقابت ها به خود اختصاص داده است، وی ۲۱ فصل در لیگ بازی های nba شرکت کرده است ۱۴ سال برای هوستون سیلک و چهارفصل در گلدن استیت بازی نموده است، ۹ بار در بازی های تیم آل استار شرکت کرد و دو سال هم در تیم شارلوت هورنت حضور یافت در نهایت او چهار بار قهرمان لیگ آمریکا شد .

شکیل اونیل بسکتبالیست مسلمان

شکیل اونیل با قدی حدود ۲ متر و ۱۷ سانتی متر متولد سال ۱۹۷۲ در کشور آمریکا می باشد. پدرش یک درجه دار ارتش آمریکا بود که مذهب خود را اسلام معرفی کرد. شکیل اونیل در بین مردم از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است طوری که هر سال محبوبیتش از سال قبل بیشتر هم می شود که این محبوبیت وی علاوه بر بازی زیبای او به دلیل اخلاق خوبش نیز است ، این بسکتبالیست مسلمان بازی اش را از تیم اورلاندو مجیک آغاز کرده است و سپس در تیم های لس آنجلس لیکرز ، میامی هیت، کلیولند کاوالیرز ، فینکس سانرز بازی کرد و سپس در سال ۲۰۱۱ آخرین بازی خود را در تیم بوستون انجام داد و پس از آن خود را بازنشسته کرد

تیم دانکن سومین بازیکن تاریخ لیگ ان بی ای

تیم دانکن در سال ۱۹۷۶ در آمریکا متولد شده و قدی حدود ۲ مترو ۱۱ سانتی متر دارد وی بازی اش را با تیم سن آنتونیو اسپرز آغاز کرد و حدود ۱۹ سال در این تیم بازی نمود پنج بار به مقام قهرمانی دست یافت و تنها بازیکنی هست که در لیگ ان بی ای بیش از ۹۰۰۰ دقیقه در پلی آف بازی کرده است او به همراه جان استاکتون و کوبی برایانت تنها بازیکنان تاریخ لیگ هستند که ۱۹ فصل است در یک تیم بودند سومین بازیکن تاریخ لیگ ان بی ای بود که در دوران بازی خود هزار پیروزی به دست آورد.

10 بازیکن برتر nba

بازیکنان برتر شاغل در لیگ nba

در بین تمام بازیکنان حرفه ای که در تیم های بسکتبال جهانی می شناسیم تعداد بازیکنان خبره حرفه ای و کاربلد به حدی زیاد است که تفکیک بین آنها مشکل است اما اگر بخواهیم در بین آن ها یکی را به عنوان بهترین بازیکن برتر بسکتبال معرفی کنیم می توانیم از مایکل جردن نام ببریم البته باید بگوییم که جیمز که او هم یکی از بهترین بازیکنان لیگ nba هست رقابت تنگاتنگ با مایکل جردن می باشد ،چنان که مجیک جانسون اسطوره بسکتبال ان بی ای هم نتوانست بین این دو یکی را انتخاب کند به قول او مایکل جردن بزرگترین بسکتبالیست دنیای مسابقات بسکتبال و لیگ nba و لبرون جیمز هم بهترین بازیکن مسابقات بسکتبال و لیگ nba می باشد. 10 بازیکن برتر بسکتبال از شهرت بسیار زیادی در جهان بر خوردار هستند.

سوالات متداول

سوالات متداول

در مورد مسابقات بسکتبال طرفداران سوالات بسیار زیادی را مطرح می کند که ما چند تا از این سوال ها اشاره می کنیم:

امتیازآور ترین بازیکنان مسابقات لیگ nba چه کسانی هستند؟

از بین تمام بازیکنان حرفه ای و مطرح این رشته که تعدادشان زیاد هم هست می توان به نام لبران جیمز ، مجیک جانسون، مایکل جردن، شکیل اونیل، ویلت چمبرلین ،کوبی برایانت اشاره کرد .

رکورد بیش ترین بازی در رقابت‌های لیگ مال چه کسی است ؟

این رکورد مال رابرت پریش می باشد .

یکی از بازیکنان مسلمان لیگ nba چه نام داشت ؟

یکی از کسانی را که می‌توان به او اشاره کرد شکیل اونیل می‌باشد که هم چون پدرش دین اسلام را اختیار کرد

کی از بازیکنان مسلمان لیگ ان بی ای چه کسی است؟

یکی از کسانی که در ارتباط با بازیکنان مسلمان بسکتبال می توانیم به اشاره کنیم شکیل اونیل می باشد.سوالی اضافه کنید

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :