بازی مافیا یکی از بهترین بازی های دورهمی می باشد که شما می توانید در تمامی رده های سنی افراد را مشاهده کنید که در این بازی حضور دارند و به خوبی نیز در این بازی محبوب خانوادگی به بازی می پردازند. علاوه بر این که این بازی یکی از محبوب ترین می باشد، دارای قوانین و اصطلاحاتی است که تمامی افراد باید قبل از شروع بازی این اصطلاحات را بدانند. در این مقاله به صورت اختصاصی به تمامی موضوعات اشاره شده می پردازیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

برای شرط بندی این بازی می توانید به سایت های تاینی بت، انفجار تایم و البته هات بت مراجعه کنید. این سایت ها بهرتین شرایط را برای شما در دسترس قرار می دهند.

محتوا پنهان
روش بازی مافیا چگونه است؟

روش بازی مافیا چگونه است؟

سوالی که به صورت کلی برای بسیاری از افراد به وجود می آید این است که اصلا بازی mafia چیست و چگونه این بازی توسط افراد انجام می شود. افراد بسیاری وجود دارند که علاقه مند به این بازی می باشند اما نمی دانند که چگونه می توان این بازی را انجام داد و یا اصلا این بازی در چه زمینه ای می باشد. در ابتدا باید بگوییم که این بازی در سال 1986 در مسکو توسط یکی از استادان دانشگاه ساخته شد و سپس در سال 1380 وارد ایران شد. در سال های آتی ما بیشتر از قبل شاهد انجام این بازی بودیم و حتی برنامه های تلویزیونی بسیاری نیز در این زمینه ساخته شد.

بازی مافیا یک بازی گروهی بسیار جذاب است که افراد می توانند به صورت خانوادگی نیز این بازی را انجام دهند. این بازی تنها به یک فضا نیاز دارد تا افراد بتوانند در این فضا گرد هم آیند. در این بازی ما شاهد این موضوع هستیم که افراد به دو دسته مافیا و شهروند تقسیم می شوند. در این دسته نیز ما افرادی را می بینیم که دارای نقش های متعددی هستند که در ادامه این مطلب اختصاصی به این نقش ها می پردازیم.

این بازی ترکیبی از دو فاز شب و روز است. در فاز روز افراد به پرسش پاسخ برای این که بفهمند نقش هر فرد چه چیزی می باشد می پردازند و در فاز شب افراد به این موضوع می پردازند که مافیا اقدام به کشتن شهروندان می کنند و شهروندان نیز باید از شهر و جان خود دفاع کنند. ناگفته نماند که محبوبیت بسیار این بازی در حال حاضر باعث شده تا این بازی به صورت آنلاین نیز در حال حاضر انجام شوند.

نقش شخصیت های این گیم جذاب چیست؟

در بازی mafia ما افراد بسیاری را داریم که دارای نقش های بسیار زیادی می باشند. این افراد در واقع در روند بازی تاثیر بسیار مثبتی را دارند و می توانند بازی به راحتی به قسمت های هیجانی برسانند. در این قسمت به صورت اختصاصی به این موضوع پرداختیم.

شهروند

اگر بخواهیم بگوییم که اصلی ترین گروه در بازی mafia کدام گروه می باشد، باید به شهروندان اشاره کرد. گروه شهروندان در واقع تعداد آن ها دو الی سه نفر بیشتر از مافیا می باشند و نقش اصلی در پیدا کردن مافیا را دارند.

کاراگاه

در بازی mafia ما همواره نقش های مثبتی را داریم که به جزء شهروندان می توانند در روند انجام بازی بسیار تاثیر گذار باشند. یکی از این اشخاص کارآگاه می باشد که باید در فاز شب اقدام به پیدا کردن مافیا بکند و این موضوع را به گاد خبر دهد.

تک تیرانداز

از نام تک تیرانداز معلوم است که نقش او چیست. این فرد در بین شهروندان قرار دارد و به شهروندان کمک می کند تا بتوانند مافیا را بکشند. اما اگر این شخص به اشتباه به جای مافیا شهروندان را بکشد، خودش هم نیز از دور بازی حذف خواهد شد.

گاد

یکی از نقش های بازی که کاملا بی طرف است و افراد از این نقش نیز آگاه هستند، گاد یا خدا می باشد. گاد بازی را در دست می گیرد، رای گیری را انجام می دهد و هم چنین از تمامی نقش ها آگاه است اما هویت آن ها را لو نمی دهد.

پزشک

در بازی های گروهی که مانند مافیا که بالای پنج نفر شرکت کننده دارد یک نفر به عنوان پزشک انتخاب می شود. پزشک باید زمانی که شهروندی توسط مافیا قربانی شد، این قربانی را شناسایی کند و سپس اگر این شناسایی درست بود از حذف شدن این فرد جلوگیری کند.

فرشته

فرشته همان طوری که از نامش پیداست می تواند افراد را مانند پزشک در بازی نگهدارد. اما به این صورت که فرشته در طول بازی نیز نقش دارد تا افرادی را که در گروه شهروندان قرار دارند از نقش خود مطلع کند، بدون این که مافیا از این موضوع باخبر شود.

جان سخت

دیگر نقش اساسی در روند بازی مافیا که البته نقشی ثابت نیست یعنی می تواند وجود داشته باشد یا نداشته باشد، جان سخت است. جان سخت به خوبی می تواند مشکلات روند بازی را حل کند.

نگهبان

همان طوری که از نامش پیداست، نگهبان به نگهبانی از شهر می پردازد. این شخص نمی گذارد تا افرادی که در گروه مافیا هستند، روند شهر را متوقف کرده و به کشتن شهروندان بپردازند.

زندان بان

زندان بان می تواند در یک چشم بهم زدن تعادل در بازی ایجاد کند. او افرادی که دچار اشتباه هستند را به زندان می اندازد. در سویی دیگر اگر افرادی به زندان بیوفتند نیز به مدت یک روز می توانند خود را از حذف شدن دور نگهدارند.

شهردار

شهردار یکی از بهترین نقش های بازی مافیا می باشد. این نقش در طول بازی از خروج افراد از بازی جلوگیری می کند. او می تواند نظر دکتر را در رای گیری به صور قطعی ارائه دهد و هم چنین قدرت او بیشتر از رئیس مافیا می باشد.

دانلود گیم مافیا برای اندروید

برای این که بتوانید به راحتی بازی مافیا را برای اندروید دانلود کنید و سپس آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید، بهترین روش جست و جو عبارت بازی مافیا اندروید در گوگل و استفاده از انواع سایت های معتبری است که در این زمینه برای شما ارائه می شود. هم چنین می توانید این بازی را از طریق گوگل پلی، مایکت و یا بازار نیز به راحتی با حجمی بسیار مناسب دانلود کنید.

آیا این گیم برای آی او اس نیز وجود دارد؟

این بازی به دلیل محبوبیت بالایی که دارد در پلتفرم های مختلفی از جمله آی او اس نیز یافت می شود.

آیا می توان mafia را در خانه انجام داد؟

در واقع این بازی برای دورهمی ها طراحی شده و برای بازی در منزل و با دوستان بسیار گزینه مناسبی است.

تعداد کارت های بازی مافیا چه قدر است؟

تعداد کارت های بازی مافیا چه قدر است؟

بازی mafia در برخی از مواقع برای این که جذاب تر از قبل انجام شود، کارت هایی را به خود اضافه می کند. این کارت ها می تواند در بازی باشد و می تواند نباشد. در واقع پایه اصلی این بازی نیست اما بودن آن ها می تواند هیجان و روند بازی را بالا ببرد. در بازی mafia ما 9 عدد کارت نقش های مستقل شب مافیا، 33 عد کارت شهروند شب، 16 عدد کارت گروه مافیا و 5 عدد کارت گروه خاکستری و نیمه مستقل شب مافیا را داریم.

حداقل تعداد نفرات در گیم mafia چه تعداد است؟

همان طور که از ابتدا این بازی به این موضوع اشاره کردیم، بازی مافیا یک بازی گروهی است. یعنی نیاز است که تعداد افراد بالا در این بازی حضور داشته باشند. حداقل افرادی که در بازی مافیا شرکت می کنند باید شش نفر باشند. زمانی که شش نفر تکمیل شد، اگر بخواهیم تمامی نقش ها را وارد بازی کنیم، باید تعداد افراد گروه را بالا ببریم. هرچه تعداد افراد گروه بالا تر باشد، بازی جذاب تر خواهد بود.

قوانین بازی مافیا چیست؟

بازی مافیا یکی از بهترین بازی های گروهی می باشد. بازی های گروهی دارای یک سری قوانین خاص است که اگر این قوانین در روند بازی انجام نشود، بازی به صورت کلی از دور خود خارج می شود. یکی از قوانین مهمی که در بازی مافیا وجود دارد، این است که فردی که به عنوان گاد در این بازی قرار می گیرد، باید به صورت کاملا بی طرف بازی را رو به جلو ببرد. در کنار آن نیز افراد باید از فاش شدن هویت خود در روند بازی جلوگیری کنند.

حداقل سن برای بازی مافیا چه سنی می باشد؟

حداقل سن برای انجام این گیم چه سنی می باشد؟

برای این که بتوانیم بازی مافیا را انجام دهیم، نیازی نیست که دنبال افرادی با رنج سنی خاصی باشیم، بلکه بهتر است افرادی را بیابیم که دارای قدرت درک بالا در این بازی می باشند. این افراد می توانند جزء دسته بزرگسال و یا کودکان باشند. به صورت کلی مهم نیست که افراد چه سنی را در این بازی دارند، بلکه مهم است که بدانید افراد در این بازی قدرت درک انجام بازی را دارند یا خیر.

برای این گیم به چه مهارت هایی نیاز است؟

هر بازی برای این که بتواند به خوبی اجرا شود، نیازمند افرادی است که دارای مهارت های بسیار جذاب در روند بازی باشند. این مهارت ها در بازی مافیا در رابطه شخص بازیکن می باشد. یعنی اکر بازیکن از این مهارت برخوردار باشد که بتواند به درستی صحبت کند و بداند در کجای بازی باید به پرسش و پاسخ بپردازد، در واقع توانسته به خوبی مهارت اصلی در بازی مافیا را اجرا کند.

حداقل زمان لازم برای این گیم چقدر است؟

اگر بخواهیم بگوییم که حداقل چه مقدار زمان نیاز است تا افراد بتوانند این بازی را انجام دهند، باید بگوییم که این مقدار زمان بسته به تعداد افرادی که در این بازی در حال فعالیت هستند متفاوت است. برخی این بازی را به مدت دو ساعت و برخی به مدت سه ساعت آن را انجام می دهند. دیده شده که بعضی از افراد در 45 دقیقه نیز این بازی را انجام داده اند. در واقع هرچه افراد در این زمینه حرفه ای تر باشند، بازی دیرتر به پایان می رسد.

فیلم آموزشی بازی مافیا را از کجا دانلود کنیم؟

فیلم آموزشی این گیم را از کجا دانلود کنیم؟

یکی از راه هایی که همواره به افراد تازه وارد در دنیای بازی mafia ارائه می شود این است که وقتی را صرف مشاهده کردن فیلم بازی مافیا کنند. این کار باعث می شود تا به راحتی به آموزش این بازی بپردازند. در کنار آن این فیلم بسیار جذاب و هیجان انگیز است و می تواند شما را به راحتی سرگرم کند. کافیست تنها به یوتیوب یا آپارات مراجعه کرده و عبارت فیلم بازی مافیا را جست و جو کنید.

در این گیم تعداد نفرات گروه شهروند و مافیا چقدر باید باشد؟

در بازی مافیا تعداد افرادی که در گروه شهروندان قرار دارند و تعداد افرادی که در گروه مافیا می باشند، تعداد خاصی نیستند. تنها باید این موضوع را در نظر داشت که شما زمانی که می خواهید تعداد بازیکن های گروه شهروندان را حساب کنید، باید دو برابر گروه مافیا قرار دهید. یعنی، اگر شما 6 نفر mafia دارید، باید 12 نفر شهروند داشته باشید تا بتوانید به خوبی بازی را پیش ببرید.

کدام شخصیت های بازی جزو گروه شهروند هستند؟

در بازی مافیا ما نقش های بسیاری داریم. این نقش ها می توانند به خوبی در روند بازی تاثیر گذار باشند و بتوانند با کمک یک دیگر شهر ها را دست مافیا نجات دهند. این نقش ها عبارت اند از جان سخت، تک تیر اندازد، روانپزشک یا دندان پزشک، قاضی، شهردار، محافظ، فرشته نجات، ساقی، کابوی، صبا، نخبه، هوادار، هکر، نانوا، کشیش، جادوگر، شهروند خائن، دست کج، کلانتر، پرستار، کارگر، گورکن، سیسمین، افشاگر و زندانبان.

کدام شخصیت های این بازی جزو گروه مافیا می باشند؟

کدام شخصیت های این بازی جزو گروه مافیا می باشند؟

در بازی مافیا ما علاوه بر این که شخصیت هایی را در گروه شهروندان داشتیم، در گروه مافیا نیز شخصیت های بسیار تاثیر گذاری را برای خود داریم. این شخصیت ها عبارت اند از دکتر لِکتر، معشوقه، ناتاشا (سایلنسر)، کیلر،گرگ نما، هزارچهره، نایب، شیطان صفت، دورگه، سندیکا، عماد، جانی، مذاکره‌کننده، دزد، ناتو، سم‌ ساز، شاه کش، سیاه زخم، آمپول زن، داروساز، تروریست یا انتحاری.

چگونه می توان پکیج این گیم را خریداری کرد؟

به راحتی می توانید از طریق انواع سایت های معتبر این بازی را به صورت پکیج خریداری کرده و از طریق کارت های این بازی را ارائه دهید. هم چنین می توانید از طریق انواع فروشگاه های موجود در سطح شهر نیز خرید این بازی را انجام دهد.

سوالات متداول

 1. چگونه می توان بازی مافیا آنلاین را انجام داد؟

  با مراجعه به انواع سایت های معتبر و هم چنین نصب کردن اپلیکیشن های مربوط به این موضوع می توان آن را به صورت آنلاین انجام داد.

 2. آیا دانلود بازی مافیا برای کامپیوتر حقیقت دارد؟

  این بازی برای کامپیوتر نیز موجود است و این موضوع حقیقت دارد.

 3. بازی مافیا در تلگرام وجود دارد؟

  این بازی در گروه های تلگرام در این اپلیکیشن انجام می شود.

 4. آیا دانلود بازی مافیا برای آیفون وجود دارد؟

  این بازی برای آیفون وجود ندارد و نمی توان آن را دانلود کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :