ماسیمیلیانو آلگری (Massimiliano Allegri) یک مدیر فوتبال حرفه‌ ای ایتالیایی و مربی حال حاضر باشگاه یوونتوس در رقابت های سری A ایتالیا می باشد. او بهترین سرمربی سری آ به حساب می آید. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی این فوتبالیست سابق و مربی حال حاضر باشگاه سرشناس و پر طرفدار یوونتوس بپردازیم.

ماسیمیلیانو آلگری کیست؟

ماسیمیلیانو آلگری کیست؟

ماسیمیلیانو آلگری از گران ترین سرمربی های دنیا است و در حال حاضر مربی باشگاه یوونتوس در رقابت های سری A ایتالیا می باشد. او در دوران بازی حرفه ای خود در تیم های فوتبال ایتالیا مثل پیزا، پسکارا، کالیاری، پروجا و ناپولی در پست هافبک توپ می زده است و در سال 2002 و در سن 35 سالگی از بازی فوتبال کناره گیری کرد و به مدیریت روی آورد.

در طول مدت حضورش در لیورنو دیگر تیم ایتالیایی که در آن بازی می کرد، به دلیل داشتن بدنی لاغر و سرعت زیادش در بازی، او را “Acciughina” (آنچوی کوچک) می‌ نامیدند، لقبی که مطبوعات ایتالیایی هنوز برای خطاب به او از آن استفاده می‌ کنند. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماسیمیلیانو آلگری ویکی پدیا او را مطالعه کنید.

عکس های ماسیمیلیانو آلگری را در کجا مشاهده کنیم؟

ماسیمیلیانو آلگری در حال حاضر مربی یکی از تیم های موفق و سرشناس فوتبال یعنی یوونتوس ایتالیا می باشد، پس یافتن عکس های او در گوگل کار سختی نیست. تنها کافی است نام او را به فارسی و یا انگلیسی در گوگل جستجو کنید و سربرگ گوگل را به Image تغییر دهید تا عکس های این مربی موفق 54 ساله را مشاهده کنید.

پیج اینستاگرام ماسیمیلیانو آلگری چیست؟

این مربی ایتالیایی تیم یوونتوس در اینستاگرام با آدرس max_allegri_official فعالیت می کند که در صورت تمایل می توانید او را در این شبکه اجتماعی دنبال کنید.

ماسیمیلیانو آلگری سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

ماسیمیلیانو آلگری سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

ماسیمیلیانو آلگری در سال 2002 از بازی فوتبال کناره گیری کرد و به مربیگری در باشگاه های فوتبال روی آورد. او سال های اول مربیگری خود را در تیم های کوچک ایتالیایی مثل آگلیانسه (Aglianese) که در حال حاضر در سری D و تیم اسپال (SPAL) که در سری B ایتالیا حضور دارند، آغاز کرده است. تیم آگلیانسه تیمی بود که آلگری در دو سال پایانی دوران بازی خود در این تیم حضور داشت. در ادامه به معرفی تیم های دیگری که او به عنوان مربی تا امروز در آن ها حضور داشته است، می پردازیم.

گروستو (Grosseto)

آلگری طی سال های 2005 – 2006 در تیم گروستو ایتالیا که اکنون در سری C ایتالیا و در رده آخر جدول رده بندی این لیگ قرار گرفته است، حضور داشت.

ساسولو (Sassuolo)

ساسولو که اکنون در سری A ایتالیا در رده دهم قرار دارد، در سال 2007 – 2008 توانست با کمک مربی خود یعنی آلگری برای بار نخست به رقابت های سری B ایتالیا صعود کند.

کالیاری (Cagliari)

آلگری طی سال های 2008 – 2010 سرمربی تیم کالیاری در سری A ایتالیا شد و با وجود پنج باخت برای تیمش در پنج بازی اول، در نهایت دراین فصل به رتبه نهم در جدول رده بندی رسید و آلگری توانست بهترین نتیجه را در 15 سال اخیر در سری A برای این تیم به ارمغان بیاورد. این نتیجه به دلیل منابع محدود، کمبود بازیکنان درجه یک و کیفیت بالا به عنوان یک نتیجه بزرگ مورد ستایش قرار گرفت و به دریافت اولین جایزه نیمکت طلایی توسط آلگری منجر شد.

آ.ث. میلان (AC Milan)

عملکرد او به عنوان سرمربی کالیاری باعث شد در سال 2010 به آ.ث.میلان برود و تا سال 2014 سرمربی این تیم باقی بماند. او در اولین فصل هدایتش، میلان را به اولین عنوان قهرمانی خود از سال 2004 رساند و یک قهرمانی در رقابت های سوپرکاپ ایتالیا در سال 2011 برای این تیم به دست آورد.

یوونتوس (Juventus)

ماسیمیلیانو آلگری در طی حضورش در تیم یوونتوس از سال 2014 تا 2019 در مجموع با این تیم 11 جام به دست آورد که به شرح زیر می باشد:

 • پنج قهرمانی متوالی لیگ (از 2014 تا 2019)
 • چهار قهرمانی متوالی کوپا ایتالیا (از 2015 تا 2018)
 • دو قهرمانی سوپرکاپ ایتالیا (2015 و 2018)

او همچنین به دو فینال لیگ قهرمانان اروپا (2015 و 2017) رسید. او پس از دو سال دوری از مربیگری در سال 2021 مجددا مربی یووه شد و تا امروز مربی این تیم ایتالیایی باقی مانده است.

ماسیمیلیانو آلگری تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

ماسیمیلیانو آلگری تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

علاوه بر کسب افتخارات آلگری برای تیم هایش، اوموفق به کسب افتخارات و جوایزی به عنوان مربی و به صورت شخصی نیز شده است که به آن می پردازیم. او به صورت انفرادی چهار بار در سال های 2009، 2015، 2017 و 2018 جایزه نیمکت طلایی ( پانچینا دورو ) را برد و چهار بار، عنوان بهترین مربی سال در سری A ایتالیا در سال های 2011، 2015، 2016 و 2018 را به دست آورد.

او همچنین موفق به دریافت جایزه انزو بیرزوت (2015) و ثبت نام در تالار مشاهیر فوتبال ایتالیا (2018) شده است. آلگری تنها مربی در تاریخ فوتبال ایتالیا است که 5 عنوان اسکودتی و چهار عنوان قهرمانی کوپا ایتالیا را به طور متوالی کسب کرده است و تنها مربی در پنج لیگ برتر اروپا است که برای 4 فصل متوالی موفق به کسب دو قهرمانی داخلی شده است.

ماسیمیلیانو آلگری از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

او در دوران بازی حرفه ای خود در تیم های فوتبال ایتالیا مثل پیزا، پسکارا، کالیاری، پروجا و ناپولی در پست هافبک توپ می زده است و در سال 2002 در حالی که 35 سال سن داشت از بازی فوتبال کناره گیری کرد و به مدیریت و مربیگری روی آورد.

ماسیمیلیانو آلگری اکنون مربی چه تیمی است؟

ماسیمیلیانو آلگری اکنون مربی چه تیمی است؟

ماسیمیلیانو آلگری در حال حاضر مربی یکی از تیم های سرشناس فوتبال یعنی یوونتوس ایتالیا می باشد. او در سال های حضورش در این تیم موفقیت های بسیاری برای این تیم به ارمغان آورده است که کسب پنج عنوان قهرمانی متوالی لیگ (از 2014 تا 2019) یکی از آن ها می باشد.

ماسیمیلیانو آلگری چه حاشیه هایی داشته است؟

یکی از حاشیه های این مربی در زمان حضورش در میلان و تحت فشار بودن به دلیل کسب نتایج بد در شروع فصل، دعوای شدید لفظی او با فیلیپو اینتزاگی بازیکن سابق میلان و مربی آن زمان تیم جوانان میلان بود.

آخرین اخبار ماسیمیلیانو آلگری نشان می دهد که علیرغم حذف تیم یوونتوس از لیگ قهرمانان اروپا، با شکست مقابل تیم ویارئال مدیران این تیم هنوز به این مربی اعتماد دارند و قصد اخراج او را ندارند. ماسیمیلیانو آلگری سه سال دیگر با این تیم قرارداد دارد.

سوالات متداول

 1. ماسیمیلیانو آلگری کیست؟

  ماسیمیلیانو آلگری (Massimiliano Allegri) مربی حال حاضر باشگاه یوونتوس در رقابت های سری A ایتالیا می باشد.

 2. ماسیمیلیانو آلگری اکنون مربی چه تیمی است؟

  ماسیمیلیانو آلگری در حال حاضر مربی یکی از تیم های سرشناس فوتبال یعنی یوونتوس ایتالیا می باشد.

 3. ماسیمیلیانو آلگری قبل از یوونتوس سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

  آگلیانسه، اسپال، گروستو، ساسولو، کالیاری، آ.ث.میلان و در حال حاضر یوونتوس

 4. آلگری مربی تیم یوونتوس چه افتخاراتی برای این تیم کسب کرده است؟

  پنج قهرمانی متوالی لیگ (از 2014 تا 2019)، چهار قهرمانی متوالی کوپا ایتالیا (از 2015 تا 2018)، دو قهرمانی سوپرکاپ ایتالیا (2015 و 2018) و حضور در دو فینال لیگ قهرمانان اروپا (2015 و 2017).

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :