یکی از پر افتخار ترین بازیکنان بسکتبالیستی که برای تیم ملی بسکتبال ایران و لیگ های مشهور جهانی افتخار کسب کرده است حامد حدادی است که در شرایط سختی که هنوز رشته ی بسکتبال در ایران گسترش پیدا نکرده بود و فعالیت گسترده ای را ارایه نداده بود فعالیت کرد و شروع به کسب مهارت و در پی ان شهرت کرد.

حامد حدادی کیست

حامد حدادی کیست

این بازیکن پر افتخار کشورمان مقامات زیادی در کارنامه ی بازی خود دارد و یکی از حرفه ای ترین های بسکتبال دنیا است. حامد حدادی اصالتا زاده ی اهواز می باشد و خانواده ی او عرب خوزستان می باشند و در ان جا زندگی می کنند. این بازیکن که فعالیت حرفه ای خود را از سن کم آغازکرده است، در حال حاضر با تیم فنکس سانز یکی از 5 تیم برتر بسکتبال nba قرار داد کاری و ورزشی خود را بسته است.

او اولین بازیکن مشهور ایرانی است که موفق شده است بازی بسکتبال خود را فراتر از مرز ایران گسترش دهد و با تیم های مهم امریکایی و کانادایی و تیم های قوی اروپایی تجربه ی هم کاری داشته باشد. او در لیگ مهم امریکایی ان بی ای هم بازی داشته است و قبل از او هیچ بازیکنی تجربه ی حضود در چنین جایگاه ارزش مندی را پیدا نکرده بود.

حامد حدادی در سی ام اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۴ دیده به جهان گشود و خانواده او اصالتا از شهر اهواز می باشند و عرب خوزستان اند. حامد حدادی به خاطر قد بلندش در پست سنتر تیم بسکتبال فعالیت می کند، او که جزو بلند قامت ترین های این رشته ی ورزشی است توانسته است در سخت ترین پست این رشته ی ورزشی در تیم های قوی و سخت کوش و رده بالای دنیا خوش به درخشد.

حامد حدادی در لیگ های مهم دنیا که یکی از مشهور ترین ان ها ان بی ای است خود را به بهترین شکل نشان دهد. او که فعالیت خود را از سن پایین و در تیم ملی جوانان شروع کرده است از همان سن پایین به سرعت توانست پیشرفت کند و در هر تیمی که شروع به بازی می کرد ان تیم را به قدرت زیادی رساند و جایگاه ان تیم را در رده بندی بالا برد.

بیوگرافی حامد حدادی

بیوگرافی حامد حدادی

حامد حدادی از پر سابقه ترین افرادی است که عمر و وقت و ثروت خود را در این رشته صرف کرده است و در تیم های پر آوازه و نام آوری که در کارنامه ی کاری او دیده می شود، مانند ممفیس گریزلیز و صبا باتری و تیم تورنتو رپتورز و النصر امارات بازی کرده است و قرار داد های کلانی با این باشگاه های معروف امضا کرده است. تیمی که او در حال حاضر در ان در جایگاه سنتر فعالیت می کند تیم امریکایی فنکس سانز است که جزو رده بالا ترین تیم های دنیا می باشد.

حامد حدادی در کدام ورزش فعالیت می کند

رشته ی بسکتبال رشته ی ورزشی است که حامد حدادی در ان بازی می کند. او که از ان ابتدا به این رشته علاقه ی زیادی نداشته است و علاقه و هدف او بیشتر سمت و سوی فوتبالی داشته است بعد از مدتی که بر حسب اتفاق به سمت این رشته کشیده شده است علاقه ی زیادی به جایگاه بسکتبالی تازه کسب شده ی خود پیدا میکند و تمام تمرکز خود را در این عرصه می گذارد و به خاطر توانایی و استعدادش به سرعت پیشرفت کرد.

این بازیکن پر سابقه و زبده در مهم ترین لیگ بسکتبال امریکایی NBA فعالیت کرده است و در سال ۱۳۹۱ توانست به تیم کانادایی تورنتو رپتورز وارد شود و بازی خیلی خوبی ارایه دهد. و جزو تیم های مطرح لیگ ان بی ای شود.

وی در سال ۹۱ به محض این که اقدام به امضای قراردادی با تیم تورنتو رپتورز کرد مشخص شد که کشور کانادا به او ویزای اقامت در این کشور را نمی دهد و و مهر قرار داد هنوز خشک نشده بود که این قرار داد ابطال گشت و برنامه ی ورزشی کاری او کاملا تغییر کرد و بعد از ان وارد تیم فنکس سانز واقع در ایالت اریزونا ی امریکا شد و قرار دادی را با این تیم امضا کرد و در این تیم تمام توان و استعداد خود را گذاشت و موفق شد که جایگاه خود را تثبیت کند.

تیم حامد در لیگ بسکتبال ایران

تیم حامد در لیگ بسکتبال ایران

حامد حدادی برای ان که شرایط ایران را عادی نمی دید و از ازادی ای که ممکن بود در سال های بعد از او گرفته شود تصمیم گرفت به سمت و سوی فعالیت های فراتر از مرزی سوق پیدا کند. او تمرینات خود را گسترش داد تا پیشرفت کند و فعالیت هایش محدود به داخل ایران نشود.

او که پیشنهاد بازی در ایران را چندین بار دریافت کرده است گفته است که چون لژیونر به حساب می اید و حدود ۴،۵ سال است که این قانون تصویب شده است که لژیونر ها باید حقوقی برابر با یک بازیکن خارجی را دریافت کنند راضی به دریافت حقوق اندک نمی باشد و در رابطه با این مورد هنوز با فدراسیون در حال مذاکره می باشد.
 

حامد حدادی در مختار نامه

حامد حدادی در مختار نامه

حامد حدادی گفته است که چون در سال های نوجوانی خود به او پیشنهاد بازی در یک فیلم تاریخی شد و او در ان زمان علاقه ی زیادی به کسب شهرت داشته است راضی به بازی در فیلم مختار نامه شد اما چون قول هایی که به او در زمان بازی داده شد عمل نشد او از این تجربه ی خود خیلی راضی نمی باشد.

حضور در ورزش و مردم

حامد حدادی که در برنامه ی ورزش و مردم مصاحبه انجام داده است گفته است که هر چند وقت یک بار برای انجام کارهای شخصی خود به ایران می اید که اخرین باری که به ایران امد به خاطر لغو پروازها در شرایط کرونا مجبور شد مدت بیشتری در ایران بماند، او متذکر شد که زمانی که در لیگ چین بازی می کرد حتی در حضور تماشاگران تمام بازی ها برگزار شد و در چین در این مدت کسی از کرونا خبری نداشته است. طبق گفته او در این مصاحبه دیگر در چین مورد جدید ابتلا ثبت نشده است و همه دیگر نسبت به این بیماری مقاوم شده اند. البته در یکی از روستاهای این کشور چند مورد ابتلا گزارش شد که مجبور به قرنطینه ی ان روستا شدند.

ماجرای علی دایی و حدادی

علی دایی که الگوی ورزشی حامد حدادی نام برده شده دوست خیلی صمیمی حامد حدادی است و گفته می شود ک حامد حدادی، علی دایی بسکتبال ایران است و افتخار این رشته می باشد. و نکته ی طنز ماجرا این است که حامد حدادی با قد دو متر و حدود بیست سانت در کنار علی دایی که او هم قد بسیار بلندی دارد خیلی بلند تر به نظر می رسد.

حامد حدادی در nba

حامد حدادی اولین بازیکن ملی ایرانی به حساب می اید که از سال 2008 تا سال 2013 در NBA کشور امریکا فعالیت می کرده است. در واقع اگر بازی های حامد حدادی در nba را دبال کرده باشید به شرط بندی بسکتبال nba علاقه بالایی پیدا کرده اید و این رو می توایند با توجه به لینکی که در دسترس قرار رفت بهترین ها رو برای خودتون رقم بزنید.

لیبرون جیمز و حامد حدادی

لیبرون جیمز و حامد حدادی

حامد حدادی زمانی که در تیم ممفیس گریزلیز بازی می کرد در یکی از بازی های ان که در پست سنتر درخشید، نزدیک به سه دقیقه بازی کرد و هم تیمی او رودی گی که در این مسابقه حضور داشت، با کسب امتیاز ۲۱ و ۵ پاس بهترین بازیکن این تیم و دیگر هم تیمی او لبرون جیمز ارزش مند ترین بازیکن این تیم معرفی شد.

شکیل اونیل و حامد حدادی

حدادی به دلیل علاقه ی بسیار زیادی که به شکیل اونیل داشت هر هفته روز جمعه صبح هنگام برای دیدن بازی های شکیل اونیل که در تیم لس انجلس بیکرز بازی میکرد بیدار می شد. شکیل اونیل از دیدگاه حامد حدادی بهترین بازیکن بسکتبال بوده است.

درآمد حامد حدادی

درآمد حامد حدادی

حامد حدادی درامد بسیار زیادی از قرار داد خود با فنکس سانز به دست می اورد و این تیم که در لیگ امریکایی ان بی ای فعالیت می کند حدود سه ملیون دلار حقوق دریافت می کند. قبل از ان که حامد حدادی قرار داد خود را با تورنتو رپتورز به هم بزند، مبلغ قرار دادی دو ساله ی سه ملیون دلار به او پیشنهاد داده شده بود.

ماجرای حامد و جابر روزبهانی

جابر روز بهانی که اصالتا اصفهانی است و او هم همانند حامد حدادی پله های ترقی و پیشرفت را به سرعت طی کرد. حامد حدادی و جابر روز بهانی هردو بلند قامت ترین های این رشته می باشند که هر دو از تاثیر گذار ترین های رشته ی بسکتبال می باشند و برای رسیدن به لیگ ان بی ای تمام نیروی خود را گذاشتند.

حامد حدادی و جابر روز بهانی به خاطر قد بلند خود مسئولیت بازی در پست سنتر را دارند و به گفته ان ها کمتر کسی در ایران هست که بتواند در این جایگاه بازی خوب ارایه دهد و ان ها جزو بهترین های این پست می باشند. ان ها حرکت پای خیلی خوبی دارند و می گویند در ایران چند بازیکن تازه کار وجود دارد که زیر نظر ان ها فعالیت می کنند و تمرکز خود را بر تربیت ان ها گذاشته است.

ماجرای حامد و جابر روزبهانی

سوالات متداول

حامد حدادی از قرار دادی که با لیگ NBA بسته است چه میزان حقوق می گیرد؟

حدود سه میلیون دلار حقوق دریافتی او است که در ابتدای فصل طی گفتگوی او با این لیگ دریافت کرد.

اصالت خانوادگی حامد حدادی به کدام شهر بر می گردد؟

خانواده ی حامد حدادی عرب خوزستان می باشد.

اکنون حامد حدادی کجا است؟

در تیم فنکس سانز واقع در ایالت اریزونا مشغول به بازی می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :