10 بوکسور برتر در دو رده بوکسور های ایران و جهان طبقه بندی می شود. بوکس یکی از پرطرفدار ترین ورزش های جهان است که سر آن بسیار قمار می شود. قمار یکی از مسائلی بود که سبب پیشرفت ورزش بوکس و طرفداران آن شد. اگر به فعالیت در سایت شرط بندی بوکس و درآمد زایی از آن علاقه دارید توصیه می کنیم این مقاله را با دقتی بالا تر مورد بررسی قرار دهید.

10 بوکسور برتر جهان

10 بوکسور برتر جهان

بوکسور های زیادی هستند که در دنیا طرفداران زیادی دارند. در این مقاله ما آمده ایم تا چند نفر از بوکسور های ناب دنیا را برای شما معرفی کنیم و اطلاعاتی درباره آن ها در اختیار شما می گذاریم.

شوگر ری لئونارد

یکی از بهترین بوکسور های جهان است که طرفداران زیادی دارد. او محبوبیت بسیار زیادی دارد و مردم بسیار از او حمایت می کنند. شوگر ری لئونارد را با نام قند صدا می کردند. او در 40 مسابقه ای که در سطح حرفه ای انجام داد موفق شد که در 36 مسابقه به پیروزی برسد که در 25 عدد از آنها حریفان خود را ناک اوت کرد. شوگر توانست در مسابقات بوکس المپیک سال 1976 به مدال طلا دست یابد. ازجمله رکوردهای او می توان به 27 مبارزه بدون شکست اشاره کرد. او یکی از بزرگان بوکس در دنیا است.

جورج فورمن

نفر دومی که قصد داریم به شما معرفی کنیم جورج فورمن است. او یکی از 10 بوکسور برتر دنیا می باشد. او را که، با لقب جرج بزرگ می خواندند در 81 مبارزه حرفه ای که انجام داد توانست در 76 عدد از آنها به پیروزی برسد که 68 مبارزه را توانست با ناک اوت حریف پیروز شود. جورج فورمن در 45 سالگی توانست مایکل مور 26 ساله را شکست داده و به عنوان مسن ترین کسی که توانسته قهرمان سنگین وزن جهان شود شناخته شد.

روی جونز

سومین نفری که در این مقاله با او آشنا می شوید آقای روی جونز می باشد. هواداران روی جونز لقب های زیادی مثل جونیور و سوپرمن به او داده بودند ولی شایسته ترین لقب او “کاپیتان هوک” بود بخاطر هوک های وحشتناک و سنگینی که به حریف های خود وارد می کرد . او در 71 مبارزه حرفه ای بوکس ، 62 پیروزی با 45 مورد ناک اوت کردن حریف بدست آورد.

فلوید می ودر

در گام چهارم بهتر است از این فرد نام ببریم. فلوید که به دلیل پیروزی های متعدد و دریافت مبالغ زیاد به عنوان جایزه او را با عنوان لقب “پول” صدا می زدند تواست از 49 مبارزه بدون شکست بیرون بیاید و هیچ وقت در دنیای بوکس طعم شکست را نچشید. فلوید در سال های 1998 و 2007 عنوان بهترین بوکسور جهان را کسب کرد. همچنین او پس از کریستیانو رونالدو، اوسین بولت و لبرون جیمز عنوان چهارمین ورزشکار کامل جهان را کسب کرد. درآمد فلوید چیزی حدود 300 میلیون دلار در سال می باشد.

جو لوییس و حظور در لیست 10 بوکسور برتر

جو لوییس و حظور در لیست 10 بوکسور برتر

جو متولد آمریکا است. او در سال 1914 میلادی متولد شده است. عده ای او را به دلیل قهرمانی های زیادی که کسب کرده برترین بوکسور دنیا می دانند. جو لوییس توانست از 70 مسابقه بوکس 66 عدد از آنها را برنده شود که 52 عدد از آنها با ناک اوت به پایان رسید. همچنین او از سال 1937 تا 1949 به مدت 12 سال به عنوان قهرمان سنگین وزن جهان شناخته شد.

راکی مارسیانو

در میانه راه شما را با راکی مارسیانو آشنا می کنیم. او یکی از 10 بوکسور برتر می باشد. راکی مارسیانو در سال 1923 میلادی و در آمریکا به دنیا آمد. او در 49 مبارزه بوکسی که در دوران حرفه ای خود داشت در هیچ کدام از آنها شکست نخورد و در 43 مبارزه را با ناک اوت حریفان به پیروزی رسید. عده کثیری از مردم معتقدند که مبارزه او با جرسی جو را زیباترین مبارزه تاریخ دنیای بوکس است. راکی مارسیانو در این مبارزه تا راند 13 از نظر امتیازی از حریفش عقب بود اما در راند 13 با ضربه ای قوی توانست حریفش را ناک اوت کند. افراد کاربلد ادعا می کنند که، این ضربه به هر کسی برخورد میکرد ناک اوت می شد.

شوگر ری رابینسون

شوگر ری رابینسون توانست از 200 مبارزه ای که در دوران حرفه ای خود انجام داد 173 مبارزه را که 108 تای آن حریفش را ناک اوت کرده بود به پیروزی برسد. به گفته کارشناسان رکورد مبارزات او به این زودی ها شکسته نخواهد شد.

مایک تایسون

مایک تایسون که مردم او را با نام مرد آهنی صدا می زدند موفق شد که در 20 سالگی عنوان قهرمانی سنگین وزن بوکس را بدست آورده و جوانترین کسی باشد که تاکنون این مقام را کسب کرده است. مایک تایسون پرطرفدار در 58 مسابقه حرفه ای خود توانست در 50 عدد از آنها حریفان خود را در راند اول ناک اوت کند. زیبایی و جنجالی بودن مبارزات او باعث شد تا در بین برترین بوکسورهای تاریخ جای بگیرد. مایک جزوه 10 بوکسور برتر می باشد.

مانی پاکیائو

مانی پاکیائو

8 ام فردی که ما می خواهیم شما او را بشناسید، مانی پاکیائو است. طرفداران پاکیانو لقب های زیادی به او دادند که در این بین مشهورترین آن لقب پدرخوانده است. مانی پاکیانو توانست در 65 مبارزه ای که در دوران حرفه ای خود انجام داد، در 57 مبارزه با 38 ناک اوت به پیروزی برسد. یکی از دلایلی که او در این لیست قرار دارد این است که او تنها کسی است که تاکنون توانسته در 8 وزن مختلف بوکس کمربند قهرمانی را بدست بیاورد و تاکنون هیچ کس نتوانسته که این عنوان را از او بگیرد.

محمد علی کلی

آخرین نفری که که به شما معرفی خواهیم کرد، محمد علی کلی است. تعدادی از مردم معتقدند که محمد علی کلی می دانند. کسی نیست که تاکنون نام او را نشنیده باشد. کارشناسان بوکس به او لقب برترین بوکسور تاریخ را داده اند. افرادی که شاهد مبارزات محمد علی بودند گفته اند: در صورتی که حریفش هم وزن محمدعلی بود به هیچ وجه نمی توانست در مقابل او مقاومت کند . این برتری او به خاطر سرعت دست و رقص پای معروف و همچنین ضربات مشت کشنده وی بود. برخی مشت های او را برترین مشت های دوران می شناسند. یکی از بهترین مبارزات او در مقابل جو فریزر بود که محمدعلی پس از 12 راند بالاخره توانست بر جو پیروز شود. همچنین مبارزه این دو نفر به عنوان مبارزه قرن انتخاب شده است. او جزو 10 بوکسور برتر می باشد.

10 بوکسور برتر ایران

10 بوکسور برتر ایران

بوکسور های ایران تا به حال توانسته اند رکورد های زیادی را جا به جا کنند. انان خوش درخشیده اند و در سراسر دنیا پرچم ایران را به اهتزاز در اورده اند. بسیاری از بوکسورها هستند که در تمام رقابت های خود در رینگ خونین به پیروزی رسیده اند و تنها شکست های آنان از 1 فراتر نرفته است. این رشته ورزشی پرطرفدار که سابقه آن به تاریخ قبل از میلاد مسیح بر می گردد، در دوره حال و اکنون نیز طرفداران بسیاری دارد. هر ساله فدراسیون جهانی بوکس و برخی از نشریه ها بر اساس امتیاز و موارد ذکر شده بوکسورهای جهان را رده بندی می کنند و بر اساس همین جدول، مسابقاتی را برگزار می کنند. این ورزش دارای شیوه و سبک های مختلفی است. نام تعدادی از آن ها، جزو 10 بوکسور برتر تاریخ می باشد.

بهترین بوکسور حال حاظر جهان

بهترین بوکسور حال حاظر جهان

دنیای بوکس دنیای پر سرو صدایی و شلوغی است و شما اگر کاربلد نباشید در این دنیا غرق خواهید شد. از 10 بوکسور برتر و دو نفر از بهترین ها ، دیونتای وایلدر و تایسون فیوری، در نبردی سنگین و هیجان انگیز در روز شنبه گذشته در لاس وگاس بار دیگر و برای دومین بار مقابل یکدیگر قرار گرفتند که این بار نوبت به پیروزی فیوری رسید که توانست در راند هفتم و بعد از چند بار ناک داون کردن وایلدر و ارائه یک مبارزه بی نقص و استادانه، وی را شکست دهد. هر دو فرد ورودی شکوهمندی داشتند و در لاس و گاس شروع به فعالیت کردند. این در شرایطی است که وایلدر برای لباس های خود مقدار زیادی در حدود 60000 دلار هزینه کرد، تایسون فیوری نیز مانند یک پادشاه و به عنوان «پادشاه کولی» و در حالی که تاجی بر سر داشت وارد شد.

10 بوکسور برتر قهرمان ufc

10 بوکسور برتر قهرمان ufc

هنر های رزمی از ان دسته از ورزش هایی است که واقعا احتیاج به هنر دارد. از سال 1993 میلادی، این ورزش برای بار اول در جهان در شهر لاس وگاس و در کشور بزرگ آمریکا برگزار شده و تا به حال به طور مداوم برگزار می شود. ورزشکاران سراسر دنیا برای کسب مقام قهرمانی و کسب کمربند یو اف سی (ufc چیست) در آن شرکت می کنند. قهرمانان این رشته نیز مانند بوکس هر ساله توسط فدراسیون و رسانه ها اعلام می شود که بر این اساس در جایگاه نخست جان جونز قرار دارد.

سوالات متداول در مورد 10 بوکسور برتر

نام چند بوکسور برتر ایران را نام ببرید.

حسن باشت باوی ،امانوئل آغاسی، جاسم دلاوری، مرتضی سپه وند، انوشیروان نوریان، مهیار منشی پور، محمد ستارپور و شریف دلارام از بهترین های بوکس ایران می باشند.

نام چند تا از 10 بوکسور برتر جهان را نام ببرید.

محمد علی کلی، مانی پاکیائو، راکی مارسیانو جزو 10 بوکسور برتر جهان هستند.

بهترین بوکسور جهان 2019 چه کسی می باشد؟

سایت های بوکس تنها یک نفر را برای بوکس به عنوان برترین انتخاب نکرده اند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :