تیم ملی ایران برای آماده سازی خود جهت شرکت در رقابت های جام جهانی نیازمند انجام بازی های تدارکاتی است تا هم به تمرین تاکتیک های خود مقابل حریفان صاحب سبک بپردازد و هم محک جدی برای ملی پوشان پیش از سفر به قطر باشند که بازی های تدارکی تیم ملی به شرح زیر است.

بازی های تدارکاتی تیم ملی برای جام جهانی کدام است؟

بازی های تدارکاتی تیم ملی برای جام جهانی کدام است؟

تا آغاز جام جهانی تیم ملی ایران سه بازی تدارکاتی در برنامه خود تنظیم کرد تا با آمادگی نسبی راهی این دوره از مسابقات شوند. البته باید گفت که تعداد بازی ها بیشتر از این بود اما با لغو شدن خیلی از بازی ها و اینکه تعدادی از حریفان تدارکاتی فقط در حد حرف ماندند باعث شد تا تیم ایران با انجام تنها سه بازی راهی این رقابت ها شود. البته باید بیان شود که با اخراج اسکوچیچ و بازگشت کارلوس کی روش جان تازه ای به مسابقات جام جهانی داده شد که پیش بینی می شود تیم ایران به همین دلیل عملکرد بسیار بهتری از بازی های تدارکاتی از خود نشان دهد.

الجزایر

تیم ملی ایران در اولین بازی تدارکاتی خود و بعد از کش و قوس های فراوان مقابل الجزایر به میدان رفت؛ درحالی که قرار بود ایران با کانادا دیدار کند این بازی لغو شد و الجزایر حریف ایران در فیفا دی خرداد شد.

22 خرداد بازی بین دوتیم ایران و الجزایر برگزار شد آن هم درحالی که تا قبل از آغاز بازی برخی معقتد بودند این بازی لغو خواهد شد؛ در اردوی این تیم یک روز قبل از بازی مقابل ایران یکی از بازیکنان الجزایر در سانحه رانندگی از دنیا رفت و الجزایر با شرایط پیچیده ای پا به این بازی گذاشت و حتی خیلی ها اعتقاد داشتند که ایران با تیم دوم الجزایر بازی کرد. به هر ترتیب بازی انجام شد و ایران بازی را با نتیجه دو هیچ واگذار کرد در آن بازی مقابل این تیم آفریقایی شکست خورد.

اروگوئه

اروگوئه اما حریفی متفاوت و نام و آشنا تر از دیگر حریفان ایران در بازی های تدارکاتی؛ نوادگان قهرمانان دو جام جهانی این بار و در خاک اتریش به مصاف ایران می روند تا جدی ترین محک تیم ملی ایران برای جام جهانی باشند. اروگوئه با لیستی تکمیل شده از تمامی نفرات در تاریخ یک مهر با ایران دیدار می کند تا عیار تیم ملی برای سفر به قطر سنجیده شود.

سنگال

ایران در اردوی اتریش حریف تدارکاتی دیگری هم دارد که حیف است از آن صحبتی نکنیم؛ سنگال که در جام ملت های آفریقا عملکرد درخشانی را با ستاره های خود داشت حالا دومین محک جدی ایرانی ها برای حضور در جام جهانی است. این در حالی است که تیم سنگال هم در این دوره از جام جهانی حضور دارد. دیدار ایران و سنگال هم پنجم مهر ماه در اردوی اتریش برگزار خواهد شد.

کدام بازی های تدارکاتی تیم ملی لغو شد؟

تیم ملی ایران درحالی که قرار بود برای برگزاری اردو به کانادا سفر کند و در خاک این کشور میهمان کانادا در یک بازی تدارکاتی باشد ناگهان این بازی را لغو کردند. خبر ها حاکی از این بود که اعضای کادر فنی و برخی از بازیکنان موفق به اخذ ویزا نشدند و دولت کانادا هم بخاطر مسائل دیپلماتیک فدراسیون این کشور را مجبور به لغو بازی کرده است.

البته قرار بود در فیفا دی خرداد بازی تدارکاتی بین دو تیم اروگوئه و ایران برگزار شود که آن هم لغو شد و بعد از مدتی این بازی در اتریش انجام خواهد شد تا بالاخره حریف قدری برای رویارویی با ایران حضور یابد و محک جدی برای تیم ملی باشد.

زمان برگزاری بازی های تدارکاتی تیم ملی

زمان برگزاری بازی های تدارکاتی تیم ملی

اردوی اتریش تیم ملی از اواخر شهریور آغاز می شود و تیم ملی ایران در تاریخ های یکم و پنجم مهر ماه به ترتیب با تیم های اروگوئه و سنگال دیدار می کند و خود را آماده جام جهانی می کند. ملی پوشان از تاریخ 28 شهریور به اردوی اتریش می روند و حدود ده روزی را برای تمرین و انجام بازی های تدارکاتی در این کشور حضور خواهند داشت.

محل برگزاری بازی های تدارکاتی تیم ملی کجاست؟

بازی تدارکاتی تیم ملی در اردوی اتریش برگزار می شود و با توجه به اخبار منتشر شده ایران در شهر سنت پولتن و در ورزشگاه NV به مصاف اروگوئه می رود.

آیا بازی های تدارکاتی تیم ملی پخش زنده دارد؟

بازی با الجزایر زنده از شبکه سوم سیما پخش شد و دو بازی بعدی یعنی بازی برابر اروگوئه و سنگال هم از شبکه سه بصورت مستقیم پخش خواهد شد.

لیست بازیکنان برای بازی های تدارکاتی تیم ملی

 1. دروازه‌ بان‌ ها: علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، حسین حسینی، پیام نیازمند
 2. ‌مدافعان: رامین رضاییان، صادق محرمی، صالح حردانی، حسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، شجاع خلیل‌زاده، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی، امید نورافکن
 3. ‌هافبک‌ها: امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، میلاد سرلک، سامان قدوس، احمد نوراللهی، احسان حاج صفی، وحید امیری
 4.  مهاجمان: علی قلی‌زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، سردار آزمون
لیست بازیکنان برای بازی های تدارکاتی تیم ملی

عدم و لغو برخی از بازی های تدارکاتی تیم ملی چه حاشیه هایی ایجاد کرد؟

لغو برخی بازی ها از جمله بازی مقابل اروگوئه در اردوی خرداد و همچنین بازی مقابل کانادا این اخبار را پخش کرد که اسکوچیچ توان مقابله با آنها را ندارد و مقابل این تیم ها بازی نمی کند. بعد از آن هم تیم اسکوچیچ با تیم دوم الجزایر بازی کرد و از آن شکست خورد تا شایعات پیش از قبل رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرد و اسکوچیچ هم بیشتر از همیشه به درب خروج نزدیک شود.

نتایج بازی های تدارکاتی تیم ملی چگونه بود؟

در اردوی خرداد ایران مقابل الجزایر نصفه و نیمه با نتیجه دو بر یک شکست خورد و حالا باید دید در دو بازی دیگر که در مهر ماه برگزار می شود چه نتایجی را مقابل دو تیم اروگوئه و سنگال کسب می کند.

سوالات متداول

 1. تقویم بازی های تدارکاتی تیم ملی پیش از جام جهانی چگونه است؟

  بازی مقابل اروگوئه در تاریخ یکم مهر ماه و بازی در برابر سنگال در تاریخ پنجم مهر ماه در کشور اتریش.

 2. دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران با اروگوئه در کدام کشور برگزار می شود؟

  این بازی در اردوی اتریش تیم ملی و در شهر سنت پولتن برگزار می شود.

 3. آیا این بازی با تماشاگر است؟

  این بازی پشت در های بسته برگزار می شود و بدون تماشاگر است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :