بروسلی یکی از بازیگران نام دار فیلم های اکشن است و شهرت بسیار او باعث شده علاوه بر محبوبیت در کشور خود در بین علاقه مندان فیلم های اکشن کل دنیا محبوبیت و طرفداران بسیاری داشته باشد. حتی بررسی زندگی نامه و بیوگرافی بروسلی نیز بسیار جذاب بوده و برای بسیاری از طرفداران شناخت بیش تر او و بررسی نحوه ی زندگی او نیز جالب است از این رو در این مقاله نیز سعی به معرفی بیش تر او داریم.

بروسلی جنگجو

بروسلی جنگجو

بروسلی با نام واقعی لی جان فان در تاریخ بیست و هفت نوامبر به دنیا آمد و باید بگوییم همه ی چیز های شگفت انگیزی که شنیده اید در مورد بروسلی واقعی است. این قهرمان که یک بازیگر چینی نیز هست علاوه بر این حرفه به تدریس هنر های رزمی که بهتر است بگوییم رشته ام ام ای (mma چیست) نیز پرداخته بود. او هم چنین در فلسفه و نظریه پردازی هم مهارت دارد و بزرگ ترین قهرمان رزمی کار تاریخ می باشد و هم چنین بنیان گذار یکی از ورزش های رزمی به نام جیت کان دو به معنی هماهنگ کننده بین دفاع و حمله نیز هست.

نا گفته نماند که این بازیگر اصلیت چینی دارد و خودش در سانفرانسیسکو کالیفرنیا به دنیا آمده و در هنگ کنگ نیز بزرگ شده است در واقع بروسلی پس از اولین فیلم اکشنی که بازی کرد سطح فیلم های رزمی کشور خود را به مراتب بالا برد و توجه علاقه مندان را به خود جلب کرد. او از سیزده سالگی کنگ فو را به صورت حرفه ای آموزش دید او هم چنین با تمامی روش های رزمی آشنا بود چرا که مطالعه بسیاری در این زمینه داشت و از تمامی تکنیک ها برای بهترین روش مبارزه استفاده می کرد به همین دلیل افراد بسیاری در سر تا سر جهان عاشق روش مبارزات بوروس لی هستند و او را بهترین بازیگر و مبارز می دانند.

بروسلی اژدها وارد می شود

بروسلی اژدها وارد می شود

یکی از بهترین و معروف ترین فیلم های بروسلی فیلم اژدها وارد می شود است که یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین فیلم های اکشن می باشد که با کارگردانی رایرت کلوز کاردان و با بازی بی نظیر قهرمان ما بروسلی یا همان لی جان فان اکران شد. در این فیلم او در مبارزه با یک گروه مافیایی بزرگ مواد مخدر است که در این راه با یکی از عاملان قتل خواهر خود به صورت کاملا اتفاقی رو به رو می شود و تصمیم به از بین بردن این باند و انتقام از آن ها را می گیرد.

او در این فیلم به همراه دو استاد رزمی دیگر برای شکست این خلاف کاران اقدام می کند و پس از مبارزه با تمامی اعضای این باند بالاخره به نقش بد فیلم می رسد و حسابش را با او تسویه می کند و بقیه ی افراد باند را نیز تحویل پلیس می دهد و بار دیگر قهرمان فیلم می شود. این فیلم در تاریخ امران خود بسیار پر فروش بود و افتخارات زیادی کسب کرده است به طوری که نود میلیون دلار فروش گیشه داشت.

یکی دیگر از فیلم های موفق بروسلی خشم اژدها می باشد که در این فیلم نیز بروسلی چن زن نام داشت و وقتی چند زن مطمئن می شود استادش مرگ تصادفی نداشته و به قتل رسیده تصمیم به پیدا کردن قاتل و انتقام از او را می گیرد. او در این راه پس از کشتن قاتل و گرفتن انتقامش برای محافظت از دوستان و همراهان خود به گناهش اعتراف می کند و خود را به پلیس معرفی می کند.

بیوگرافی بروسلی
Actor. (Newscom TagID: dpphotos059633) [Photo via Newscom]

بیوگرافی بروسلی

اگر بخواهیم به طور دقیق به زندگی نامه بروسلی بپردازیم باید اطلاعات بسیاری را در اختیارتان بگذاریم گفتیم بروسلی در واقع نامی بود که پرستار بیمارستانی که این قهرمان در آن به دنیا آمده بود روی او گذاشته بود. در واقع نام کانتونی او لی جان فان است و نام انگلیسی او هیچ وقت با فامیلی او استفاده نشده بود تا وقتی که در دوازده سالگی برای مسابقات بوکس به عنوان نماینده تیم انتخاب شد. او یک قهرمان بوکس حرفه ای بود ولی بیشتر با هنر های رزمی شناخته شد!

پدر بروسلی که هوی چون نام داشت نیز یکی از مشهور ترین افراد کانتون و خواننده اپرا بود و از این طریق پسرش یعنی بروسلی را نیز به سینما وارد کرد. او که در فیلم های مختلف ایفای نقش داشت دو خواهر و دو برادر نیز داشت او متولد بیست و هفت نوامبر است و حتی زمانی که نوزاد بود هم در فیلم های مختلف بازی کرده بود و تا هجده سالگی توانست در پانزده فیلم بازی کند.

کتاب های بروس

بروسلی در طول زندگی خود کتاب های زیادی را مطالعه می کرد و شغل های مختلفی را تجربه کرده بود یعنی علاوه بر بازیگری و مربی گری هنر های رزمی کارگردانی و نویسندگی را هم انجام داده ‌است. او هم چنین بنیان گذار یکی از هنر های رزمی به نام چیت کان دو نیز هست بروسلی دین خاصی را دنبال نمی کرد و به خدا اعتقاد نداشت. متاسفانه این هنرمند چینی آمریکایی که در آمریکا زندگی می کرد در سن کم به دلیل مصرف بیش از حد داروی تسکین دهنده درد فوت می کند و در سی و دو سالگی در آمریکا  وقتی همه به ماجرای مرگ او مشکوک بودند مدفون شد.

همسر بروسلی

همسر بروسلی

همسر بروسلی لیندا لی کدول است که این زن زیبا متولد بیست و یک‌ مارس یعنی همان یک فروردین می باشد حاصل ازدواج این دو‌هنرمند یک فرزند دختر به نام شنون و یک پسر به نام برندون می باشد. خانواده بروسلی هر چهار نفر به صورت حرفه ای هنر های رزمی را فرا گرفته بودند و وارد سینما شده اند.

 او با وجود داشتن یک خانواده عالی روابط متعددی با خانم های مختلف معروف و نام دار برقرار می کرد. یکی از این زنان شارون فرل معروف بود که ادعا می کرد عاشق بروسلی بوده ولی به دلیل نداشتن آینده ای با وی و هم چنین وضعیت تاهل بوروس لی ارتباط خود را با بوروس لی قطع کرد. پس از آن وی رابطه ای را با بتی تینگ پی آغاز کرد که تا آخر زندگی بوروس این رابطه نا متعارف ادامه داشت.

بروسلی در این مورد گفته بود همه ی مردان از این روابط دارند و هم چنین گفت لیندا زن بسیار نجیب و‌ متینی است و اگر روزی هم به او خیانت کنم اهمیتی نمی دهد چرا که هم او و هم بچه ها می دانند ارزش و اهمیت بسیاری برای من دارند و از همه  برای من مهم تر هستند. همسر بروسلی نیز بعد از مرگ بوروس لی تا پانزده سال مجرد مانده بود و بعد با تام کوصو ازدواج کرد و پس از دو سال از وی جدا شد و یک سال بعد با بوروس کدول که همسر کنونی او است ازدواج کرد.

علت مرگ پسر بروسلی

پسر بروسلی که گفتیم برندون لی نام دارد راه پدر خود را ادامه داد و وارد سینما شد و حتی علاوه بر بازیگری مانند پدر خود در زمینه ی هنر های رزمی فعالیت می کرد و استعداد بی نظیری داشت. چنان چه در سن کم توانست طرفداران بسیاری داشته باشد او توجه اکثر طرفداران پدرش را بعد از مرگ بروسلی به خود جلب کرد به گونه ای که طرفداران بروسلی بعد از او کار ها و فیلم های برندون را دنبال می کردند. در واقع برندون لی هم به واسطه ی پدر و مادر و هم به واسطه ی استعداد بی نظیرش توانست در میان تمام طرفداران فیلم های اکشن نام محبوبی داشته باشد.

دانلود زیرنویس فارسی فیلم bruce lee-the fighter 2015

دانلود زیرنویس فارسی فیلم bruce lee-the fighter 2015

فیلم بروسلی جنگنده به خاطر محبوبیت بسیار در بین مخاطبان ایرانی در حال حاضر با زیرنویس های مختلف از پنج سال پیش تا اکنون برای فارسی زبانان در اینترنت قرار گرفته است. این زیرنویس ها با کیفیت های بسیار بالا در اختیار هم وطنانمان قرار گرفته این فیلم با طرفداران بسیار به زبان هندی ساخته شده است ولی در کشور های مختلف با زبان های مختلف ترجمه شده است. این فیلم به دلیل استفاده از نام بروسلی توانسته برای بیننده گان جذاب باشد در حال حاضر برای دانلود کیفیت های مختلف زیر نویس این فیلم می توانیم به سراغ سایت های معتبر ایرانی برویم و بهترین ترجمه را در این سایت ها پیدا کنیم که این زیر نویس ها هم بسته به دانش هر نویسنده و توانایی آن درجه بندی شده است.

سوالات متداول بروسلی

آیا وی بعد از ازدواج با زنان دیگر رابطه داشته است؟

او با وجود داشتن یک خانواده عالی روابط متعددی با خانم های مختلف معروف و نام دار برقرار می کرد یکی از این زنان شارون فرل معروف بود پس از آن بروسلی رابطه ای را با بتی تینگ پی آغاز کرد که تا آخر زندگی او این رابطه نا متعارف ادامه داشت.

علت مرگ پسر بروسلی برندون لی چه بود ؟

در یکی از صحنه های فیلم  کلاغ که برندون در برابر تفنگ نقش مقابل خود قرار می گرفت متاسفانه تفنگی که برندون را نشانه گرفته بود به صورت واقعی شلیک می کند و برندون لی بلافاصله بعد از فشار دادن ماشه توسط مایکل ماسی که نقش مقابل برندون را بازی می کرد به زمین افتاد و برای همیشه چشمان خود را بست.

او به چه دلیل و در چه سنی فوت کرد ؟

متاسفانه این هنرمند چینی آمریکایی که در آمریکا زندگی می کرد در سن کم به دلیل مصرف بیش از حد داروی تسکین دهنده درد فوت می کند و در سی و دو سالگی در آمریکا  وقتی همه به ماجرای مرگ او مشکوک بودند مدفون شد در واقع همه معتقد بودند مرگ او در اوج شهرت نمی تواند اتفاقی باشد.

همسر و فرزندان او چه کسانی هستند ؟

همسر وی لیندا لی کدول است که متولد بیست و یک‌ مارس یعنی همان یک فروردین می باشد حاصل ازدواج این دو‌هنرمند یک فرزند دختر به نام شنون و یک پسر به نام برندون می باشد. خانواده او هر چهار نفر به صورت حرفه ای هنر های رزمی را فرا گرفته بودند و وارد سینما شده اند.

https://postebartar.casa/wp-admin/post.php?post=4678&action=edit
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :