در این مقاله قصد داریم برای شما قبل از ورود به سایت شرط بندی بوکس راجب قهرمان بوکس صحبت کنیم اما قبل از آن بیایید به بررسی این ورزش بپردازیم. در ورزش بوکس نیروی بدنی و استفاده از تکنیک دارای اهمیت بسیاری است. به جهت طبیعت خاص این ورزش، افرادی که دارای عادت های روانی جنگجویی و مبارزه طلبی می باشند به آن روی می آورند. در این ورزش شهامت و قدرت زیاد مورد نیاز است. تکنیک های آن شامل عملکرد های سریع و عکس العمل های فعال می باشد.

ورزش بوکس در راند های 3 دقیقه ای و با کنترل دقیق داور وسط در داخل رینگ انجام می شود. هدف طرفین مبارزه گرفتن امتیاز بوسیله وارد کردن ضربات و به زانو درآوردن حریف می باشد. امتیاز به ضربات کوبنده ای تعلق می گیرد که با مشت بسته به وسیله هر کدام از دست ها به طرفین سر، صورت و یا تنه در بالای کمر اصابت نماید.

قهرمان بوکس کیست

قهرمان بوکس کیست ؟

مسن ترین قهرمان بوکس در جهان جورج فورمن است. زندگی ورزشی جورج فورمن، بوکسور معروف و بازنشسته‌ آمریکایی به دو بخش اصلی و بزرگ تقسیم می‌شود؛ یکی از اواخر دهه 1960 تا اواخر دهه 1970 که به اولین بازنشستگی او منجر شد و سپس بازگشت به رینگ از اواخر دهه 1980 و شروع یک دوره دوم در رینگ که تا سال‌های 2004 و 2005 هم به شکل نصفه و نیمه ادامه یافت و وی بعد از 50 سالگی‌اش هم پای در رینگ گذاشت تا بگوید آمادگی بالای جسمانی هرچیزی را برای یک ورزشکار مجرب امکان‌پذیر می‌کند.

تعداد قهرمان بوکس ایران زیاد است. که به چند نفر از آن ها اشاره می کنیم. اسم قهرمان بوکس ایرانی که می شنویم به ناگاه یاد سوسن رشیدی قهرمان بوکس می افتیم. او عاشق بوکس است و در شرایط کاملا سخت این ورزش را دنبال کرده است. چهار سال یواشکی تمرین می‌کردم و خانواده‌ ام خبر نداشتند که به باشگاه می‌ روم. وقتی پدرم فهمید، خیلی کتکم زد، حتی یک‌ بار دستم در رفت. زندگی عشایری سنتی است و یک نگاه در این زندگی وجود دارد که دختر نباید از خانواده دور شود.

سعید غلامی یکی دیگر از قهرمان بوکس ایرانی می باشد. سعید غلامی قهرمان بوکس لاهیجان با کسب نشان نقره رقابت‌های آسیایی کیک بوکسینگ واکو هندوستان، سهمیه المپیک رزمی را به دست آورد. سعید غلامی با سی و چهارسال سن و مدرک مهندسی عمران عضو نظام مهندسی شهرستان لاهیجان است.

قهرمانی در رشته بوکس

بوکس یکی از ورزش های طاقت فرسا است. برای اینکه به یک بوکسور تبدیل شوید نیازمند زمان و تلاش بسیار زیاد است. بعد از اینکه به باشگاه رفتید و نحوه صحیح مشت زدن را توسط مربی یاد گرفتید، روزهای ابتدایی شما فقط باید ضربات را تمرین کنید. انقدر باید این ضربات را تمرین کنید تا ملکه ذهنتان شود.

جلوی آینه، شادو زدن و کیسه زدن از جمله تمریناتی است که باید انجام دهید. بهتر است برای افزایش سرعت یادگیری، در مواقعی که در منزل هستید نیز این ضربات را بارها تمرین کنید و سایه بزنید. مشت زدن را فقط در باشگاه تمرین نکنید. با این کار باعث می شوید که زمان یادگیری را کوتاه تر کنید تا بتوانید تمرینات پیچیده تر را انجام دهید.

به دلیل مصرف انرژی بیشتر، شما به غذاهایی احتیاج دارید که این انرژی مصرف شده را بازگردانی کند. همچنین باعث بشود که عضلات جدیدی در بدن شما ساخته شود. به همین دلیل اگر می خواهید اصولی ورزش کنید حتما باید برنامه درستی برای تغذیه خودتون نیز داشته باشید. میتوانید از مربی خودتان کمک بگیرید. این ها نکته های کوچکی برای تبدیل شدن به یک بوکسور بود.

در کلیه مسابقات جهانی و المپیک و دیگر مسابقات رسمی وقت مسابقه سه دوره (روند) سه دقیقه ای تعیین شده که بین هر روند یک دقیقه استراحت خواهد بود. در مسابقات دو جانبه تعداد دوره ها به همین ترتیب خواهد بود. لیکن در صورت توافق طرفین می توان در 4 دوره 3 دقیقه ای یا 6 دوره 2 دقیقه ای مسابقه را انجام داد. هر شرکت کننده مجاز است یک نفر کمک و یک نفر دستیار داشته باشد که او را هنگام استراحت بین هر روند تر و خشک کند.

دستکش های مسابقه هر یک باید به وزن 8 اونس 227 گرم باشد. به طوری که وزن چرم روکش دستکش ها و محتویات آن مساوی باشد  با 4 اونس روکش چرمی و 4 اونس محتویات آن  البته در تمرینات از دستکش های 12 و 14 و 16 اونس استفاده می شود . محتویات داخل دستکش نباید جابجا و روی چرم روکش دستکش بریدگی داشته باشد. بند دستکش ها باید بدون سر فلزی و در پشت مچ دست بسته شود.

قهرمان بوکس سنگین وزن جهان

قهرمان بوکس سنگین وزن جهان

قهرمان بوکس جهان آنتونی جاشوا اهل بریتانیا است. آنتوانی جاشوا هم چنین قهرمان بوکس سنگین وزن جهان 2019 می باشد. او قهرمان المپیک لندن و قهرمان سنگین ‌وزن بوکس حرفه‌ای جهان در سال 2017 است که این عنوان را در مبارزه با ولادیمیر کلیچکو در استادیوم ومبلی لندن به دست آورد. او در راند یازدهم در حالی که از حریف خود عقب بود، و با توجه به آسیب دیدگی کلیچکو از ناحیه ابروی چپ، موفق به ناک اوت کلیچکو گردید.

آنتونی جاشوا قهرمان سنگین ‌وزن بوکس جهان رکورد فوق‌العاده‌ای در بوکس حرفه‌ای دارد. 22 مسابقه حرفه‌ای و21 ناک اوت او با این رکورد هم اسمش را در کتاب تاریخ بوکس وارد کرده است. از افتخارات او می توان به مدال طلای المپیک 2012 لندن، مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان 2011 باکو و مدال طلای مسابقات آماتور 2010 لیورپول اشاره کرد. وی قبل از ورود به ورزش بوکس و حرفه ای شدن یک کاشی کار بوده و شغلش را انتخاب کرده بود اما بعد از بوکسور شدن از شغلش دست برداشت و دیگر به سمتش نرفت.

تایسون فیوری از دیگر قهرمانان بوکسور سنگین وزن اهل بریتانیا است. در سال 2015 پس از پیروزی بر ولادیمیرکلیچکو صاحب سه کمربند اصلی WBO، WBA و IBF شد. اما اعلام کرد به دلایل پزشکی و روانی قادر به دفاع از خود نیست. در سال 2020 در مبارزه ریمچ با دونتای وایلدر در حالی که بازی اولشان مساوی شده بود توانست با تکنیکال ناک اوت در راند هفتم پیروز شود و عنوان wbc را پس بگیرد. او در بازی های حرفه ای اش 31 مبارزه انجام داده است که 30 تای آن را برده و یکی را مساوی کرده است. از قهرمانان دیگر در این رشته به دیانتی وایلدر قهرمان بوکس حرفه ای آمریکایی می توان اشاره داشت.

قهرمان بوکس ایرانی علی اکبری

قهرمان بوکس ایرانی علی اکبری

با زندگی شخصی و ورزشی امیر علی‌ اکبری قهرمان ایرانی بوکس آزاد آشنا شوید. ورزشکار مشهور و قهرمان جهانی امیر علی‌ اکبری متولد 20 آذر 1366 در شهر زیبای تبریز می ‌باشد. امیر علی‌ اکبری بزرگ شده خیابان شهر تهران است. امیر علی اکبری 10 سالی در شهریار تمرین کشتی کرده است و از آمادگی بدنی بالایی برخوردار می‌باشد.

امیر علی‌ اکبری 4 خواهر و 2 برادر دارد، از کشتی شروع کرد و حالا امیر علی اکبری قهرمان رشته کشتی فرنگی و مسابقات mma می باشد. امیر علی اکبری فعالیت ورزشی خودرا در کشتی از یازده سالگی آغاز کرد، برادر بزرگ تر از خودم کسی بود که قبل از من وارد کشتی شد و من به واسطه اون وارد کشتی شدم اما بخاطر مشکلاتی برادرم ادامه نداد. 3 سال اول کشتی آزاد کار کرد و تقریبا 12 سال کشتی فرنگی کار کرد. در 22 سالگی مدل برنز 96 کیلو گرم مسابقات جهانی را گرفت. درسال 2010 مدال طلای این مسابقات را بدست آورد. او نخستین مسابقه خارجی اش در وزن 84 کیلوگرم قهرمان مسابقات جام جلفکیان ارمنستان شد، همچنین در مسابقات کشتی جوانان جهان هم به قهرمانی رسید.

مبارزه مک گرگور با قهرمان بوکس

کانر مک گرگور مبارز ترکیبی حرفه ای است که مبارزات خود را در سال 2008 شروع کرد. او در سال 2012 قهرمان دو وزن مختلف شد و به مسابقات یو اف سی راه پیدا کرد. او در سال 2015 توانست در مبارزه برای کمربند قهرمانی، قهرمان شکست ناپذیر یو اف سی را تنها در سیزده ثانیه شکست بدهد و به قهرمانی جهان دست یابد. 

او دارای رکوردهای زیادی است از جمله اولین قهرمان همزمان وزن های مختلف در تاریخ یو اف سی، بهترین مبارزه سال 2015 به انتخاب به انتخاب فاکس نیوز، بهترین مبارزه سال 2016 به انتخاب بلیچر رپورت، مبارزه پدیده سال 2014 به انتخاب شرداگ و … می باشد.

قهرمان بوکس سنگین وزن جهان 2020

تایسون فیوری و آنتونی جاشوا از بریتانیا، دیونتای وایلدر از ایالات متحده آمریکا، دیلیان وایت از بریتانیا، اندی روییز جونیور از مکزیک و الکساندر پووتین از روسیه، شش قهرمان معروف بوکس در جهان می باشند.

وایلدر از قدرت مشت زنی سنگین و قابل توجهی در دست راست خود برخوردار است و فیوری نیز استقامت و ضربات دست سنگین و بی مانندی دارد. در بازی که در سال 2020 بین آن ها اتفاق افتاد؛ در این مبارزه فیوری قهرمان بکس جهان شد.

به دلیل وجود بیماری کوید 19 هند اعلام کرده است که امسال مسابقات قهرمانی آسیا در این کشور برگزار نمی شود. پس در نتیجه مشخص نمی شود که در سال 2020 قهرمان بوکس آسیا کیست و این مسابقات در سال 2021 برگزار می شود.

قهرمان بوکس سنگین وزن جهان 2020

سوالات متداول

رشته ورزشی بوکس جدید از کجا شروع شد؟

رشته بوکس از قبل از میلاد وجود داشته است اما بوکس با قوانین جدیدش در آمریکا راه اندازی شد.

قهرمان بوکس در جهان کیست؟

آنتونی جاشوا یکی از بازیکنان معروف بوکس در جهان است.

آیا در ایران ورزش بوکس مجاز است؟

بله در ایران در سال 68 فدراسیون بوکس راه اندازی شد.

آیا در ایران قهرمان بوکس وجود دارد ؟

بله از جمله قهرمانان ایرانی احسان روزبهانی، شاهین موسوی، علی اکبری و مرتضی سپهوند می باشند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :