استادیوم دالوز یکی از استادیوم های خارجی چند منظوره است که از آن برای برگزاری بازی فوتبال استفاده می‌ شود و میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد و در شهر لیسبون، کشور پرتغال قرار دارد.

 • دیگر نگران آدرس برترین سایت پیش بینی فوتبال نباشید! برای دریافت آن کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” موجود در مقاله کلیک کنید.
معرفی استادیوم دالوز

معرفی استادیوم دالوز

به جرأت می‌ توان بیان کرد که فوتبال یکی از پرطرفدار ترین رشته های ورزشی در کشور پرتغال است که در بین مردم این کشور از محبوبیت زیادی برخوردار است. در این کشور تیم‌ های قوی متعددی مشاهده می شوند که موفقیت های زیادی را نیز کسب کرده اند. حال به طور معمول مسابقات این تیم‌ ها در استادیوم برگزار می شود و از این رو استادیوم های فوتبال مختلفی در پرتغال تاسیس شده اند که یکی از آن ها استادیوم دالوز می باشد که قرار است در ادامه به معرفی ورزشگاه دالوز بپردازیم و اطلاعات جالبی در رابطه با این ورزشگاه قرار دهیم.

استادیوم دالوز یک استادیوم چند منظوره است که در لیسبون، پرتغال قرار دارد و میزبان بازی های خانگی باشگاه پرتغالی S.L. بنفیکا می باشد و به همین دلیل با نام استادیوم بنفیکا هم شناخته می شود. هم چنین برای مسابقات فوتبال انجمنی هم مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است که بدانید این ورزشگاه از طراحی خاص و فوق العاده ای برخوردار است و در سال 2014 توسط L’Équipe به عنوان زیبا ترین ورزشگاه اروپا انتخاب شد. این استادیوم در پانزدهمین سالگرد تاسیس خود، Estádio do Sport Lisboa e Benfica Luz پذیرای بیش از هفده میلیون تماشاگر بوده است.

بهتر است که بدانید استادیوم دالوز یک استادیوم دسته چهار یوفا و هم چنین یکی از بزرگ ترین استادیوم های اروپا و بزرگ‌ ترین استادیوم در پرتغال از نظر ظرفیت است. این استادیوم میزبان چندین بازی یورو 2004 یوفا از جمله فینال آن و هم چنین فینال‌ های قهرمانان یوفا در سال‌ های 2014 و 2020 بوده است. در نهایت این موضوع را هم باید افزود که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به ورزشگاه دالوز ویکی پدیا مراجعه نمایید.

ظرفیت ورزشگاه دالوز چقدر است؟

یکی از نکات مهمی که در ساخت استادیوم ها در نظر گرفته می شود گنجایش استادیوم می باشد، چرا که مسابقات فوتبال با حضور تماشاگران برگزار می‌ شود و وجود تماشاگران حائز اهمیت است تا به گونه بازیکنان بتوانند با حمایت طرفدارانشان عملکرد بهتری داشته باشند و تیم عنوان مهمی را کسب کند. به همین دلیل در ساخت هر استادیوم گنجایش آن یکی از نکاتی است که به آن توجه می‌ شود. حال این موضوع را هم باید افزود که برای ساخت استادیوم دالوز، استاندارد های در نظر گرفته شده است که یکی از این استاندارد ها گنجایش بالای این استادیوم می باشد. بهتر است که بدانید در ابتدا این استادیوم با گنجایش 65,647 نفری ساخته شد، اما پس از مدتی گنجایش آن کاهش یافت و هم اکنون این استادیوم از گنجایش 64,642 نفری برخوردار است و یکی از بزرگ ترین استادیوم های اروپا محسوب می شود.

استادیوم دالوز کجا قرار دارد؟

استادیوم دالوز کجا قرار دارد؟

با توجه به این که این استادیوم میزبان بازی های خانگی باشگاه پرتغالی S.L. بنفیکا می باشد به همین دلیل خیلی از طرفداران این تیم برای مشاهده مسابقات به این استادیوم می‌ روند. حال یکی از سوالاتی که به وجود می آید، این است که این استادیوم در کجا قرار دارد؟ در این باره بهتر است که بدانید این استادیوم در شهر لیسبون و در خیابان اوزه‌ بیو داسیلوا فریرا، 1500–313، کشور پرتغال قرار دارد. حال این موضوع را هم باید افزود که اگر می خواهید به صورت دقیق تر از آدرس این ورزشگاه مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم تا از نرم افزار نقشه استفاده نمایید.

بهتر است که بدانید تماشاچیان می توانند برای رفتن به استادیوم از مترو استفاده کنند و در ایستگاه Colégio Militar/Luz پیاده شوند که عملاً در سایه استادیوم قرار دارد. هم چنین اگر مترو مورد علاقه تان نیست، اتوبوس های متعددی وجود دارند که می توانند شما را از مرکز شهر به استادیوم برسانند. برای رسیدن به این استادیوم می توانید از اتوبوس های 703، 750، 765 و 799 استفاده نمایید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

استادیوم دا لوز میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه پرتغالی S.L. بنفیکا می باشد. حال در رابطه با باشگاه پرتغالی S.L. بنفیکا بهتر است که بدانید باشگاه ورزشی بنفیکا لیسبون یک باشگاه ورزشی در کشور پرتغال است که با نام بنفیکا هم شناخته می شود و در شهر لیسبون قرار دارد. با این که این باشگاه ورزشی در چندین رشته ورزشی حضور دارد، اما این باشگاه بیشتر به دلیل وجود تیم فوتبالش شناخته می شود. باشگاه پرتغالی S.L. بنفیکا از بنیانگذاران لیگ برتر پرتغال است و هیچگاه به دسته پایین‌ تر سقوط نکرده‌ است.

بهتر است که بدانید این باشگاه پرافتخارترین باشگاه پرتغال می باشد که با داشتن 14 میلیون طرفدار ثبت نام شده، عنوان پرطرفدارترین باشگاه فوتبال را در رکورد های جهانی گینس از آن خود کرده است. حال زمانی که مسابقات تیم بنفیکا برگزار می شود، هواداران بی شماری برای مشاهده مسابقات این تیم به ورزشگاه دالوز می روند.

استادیوم دالوز در چه سالی ساخته شد؟

بهتر است که بدانید این استادیوم توسط HOK Sport Venue Event طراحی شده است و هزینه ساخت آن 162 میلیون یورو تخمین زده شده است. حال این موضوع را هم باید افزود که در تاریخ 25 اکتبر 2003، این استادیوم با یک مسابقه نمایشی بین تیم بنفیکا و تیم اروگوئه ناسیونال به صورت رسمی افتتاح شد و جایگزین ورزشگاه اصلی دا لوز شد که از ظرفیت 120000 برخوردار بود.

عکس های استادیوم دالوز را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم دالوز را در کجا مشاهده کنیم؟

در حال حاضر ورزشگاه دالوز بزرگ ترین و زیباترین ورزشگاه پرتغال به شمار می‌ رود که میزبان بازی های تیم پرطرفدار پرتقالی بنفیکا هم می باشد. از این رو خیلی از افراد می‌ خواهند تا به مشاهده تصاویر این ورزشگاه بپردازند و بیشتر با ورزشگاه دالوز لیسبون پرتغال آشنا شوند. در این باره می توان این گونه بیان کرد که اگر به سایت گوگل مراجعه نمایید و عبارت مورد نظر خود به عنوان مثال عکس استادیوم دالوز را جستجو نمایید با نتایج جالبی رو به رو خواهید شد و عکس های متعددی برای شما از این ورزشگاه نمایش خواهد یافت. هم چنین در گوگل می توانید با مراجعه به برخی از سایت‌ ها اطلاعات کاملی در رابطه با این ورزشگاه را هم به دست آورید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

در ابتدا بهتر است که بدانید استادیوم‌ ها، ساختمان هایی هستند که دارای امکاناتی می باشند تا به این گونه تماشاگران بتواند به طور زنده به تماشای بازی مورد علاقه خود بپردازند و تیم‌ های فوتبال هم به راحتی مسابقات خود را در این ساختمان ها برگزار کنند. حال طراحان این استادیوم برای جذب طرفدار به دالوز امکانات و استاندارد هایی را برای این امر در نظر گرفته اند که از مهم ترین امکانات این استادیوم می توان به: چمن باکیفیت، ظرفیت بالا، جایگاه مناسب تماشاچیان، جایگاه مشخص برای میهمانان ویژه، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، سیستم تهویه هوا، دسترسی راحت به استادیوم و … اشاره کرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

در حال حاضر این استادیوم محل برگزاری بازی های خانگی باشگاه فوتبال بنفیکا می باشد. حال خیلی از افراد کنجکاو هستند تا در مورد مالک این استادیوم اطلاعاتی را به دست آورند. در این باره می توان این گونه بیان کرد که مالک این ورزشگاه S.L. بنفیکا می باشد.

نوع چمن استادیوم دالوز چگونه است؟

نوع چمن استادیوم دالوز چگونه است؟

برای ساخت زمین استادیوم دالوز از چمن طبیعی با کیفیت استفاده شده است. همان طور که می دانید چمن یکی از مهم ترین نکاتی است که در ساخت زمین استادیوم از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که با وجود چمن باکیفیت بازیکنان می توانند عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارند.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم دالوز برگزار شده اند کدامند؟

استادیوم دالوز محل برگزاری بازی های تیم پرافتخار و محبوب بنفیکا می باشد که تمام بازی‌ های این تیم برای طرفداران بنفیکا از اهمیت زیادی برخوردار هستند. حال ناگفته نماند که تا به اکنون این استادیوم میزبان برخی از بازی های یورو 2004 یوفا از جمله فینال آن و هم چنین فینال‌ های قهرمانان یوفا در سال‌ های 2014 و 2020 نیز بوده است. حال با مراجعه به ویکی پدیا این استادیوم می توانید اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

سوالات متداول

 1. استادیوم دالوز محل برگزاری بازی های خانگی کدام تیم فوتبال است؟

  این استادیوم میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه پرتغالی S.L. بنفیکا می باشد و در حال حاضر تیم بنفیکا تمام بازی های خود را در این استادیوم برگزار می کند.

 2. استادیوم دالوز در چه سالی افتتاح شده است؟

  در تاریخ 25 اکتبر 2003، این استادیوم با یک مسابقه نمایشی بین باشگاه بنفیکا و باشگاه اروگوئه ناسیونال به صورت رسمی افتتاح شد و جایگزین ورزشگاه اصلی دا لوز شد.

 3. ظرفیت استادیوم دالوز چقدر است؟

  استادیوم دالوز با ظرفیت 65,647 نفری ساخته شد، اما پس از مدتی ظرفیت آن کاهش یافت و هم اکنون این استادیوم از ظرفیت 64,642 نفری برخوردار است و یکی از بزرگ ترین استادیوم های اروپا می باشد.

 4. چگونه می توان مشاهده عکس های استادیوم دالوز پرداخت؟

  برای مشاهده عکس های استادیوم دالوز می توانید به سایت گوگل مراجعه کنید و نام این استادیوم را جستجو کنید تا با نتایج دلخواه رو به رو شوید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :