یاتزی یکی از بهترین بازی های فکری است. یاتزی، یک گیم فکری و مهیج است و به صورت گروهی انجام می شود. در این گیم، تاس ریخته می شود و براساس امتیازاتی که هر بازیکن با تاس می آورد، بازی ادامه پیدا می کند. این بازی مختص سن خاصی نیست و همه می توانند آن را انجام دهند. در ادامه مطلب به معرفی و آموزش بازی یاتزی پرداخته ایم؛ لطفا با ما همراه باشید.

معرفی بازی یاتزی

معرفی بازی یاتزی

بازی یاتزی از بازی های دورهمی است که بسیار ساده و جذاب است. بازی یاتزی یک بازی فکری و رقابتی است و شما می توانید در جمع خانوادگی و جمع دوستان آن را انجام داده و لذت ببرید. تعداد شرکت کننده در این بازی از؛ دو نفر به بالا است، یعنی هیچ محدودیتی برای تعداد نفرات ندارد. کاربردی ترین وسیله این بازی تاس است و امتیازات براساس ریختن تاس داده می شود.

این بازی چه قوانینی دارد؟

هر بازی قوانینی دارد. بازی یاتزی هم دارای قوانینی است که به چند مورد آن اشاره می کنیم. هر کس اولین حالت یاتزی را به دست آورد ۵۰ امتیاز دریافت می کند و در نوبت های بعدی برای یاتزی ۱۰۰ امتیاز می گیرد. اگر جمع امتیاز بازیکنی، در ردیف های بالا به ۶۵ برسد در انتها ۳۵ امتیاز جایزه می گیرد. اگر بازیکنی در پایان یک دور نتواند یک ردیف را پر کند، باید در یک ردیف به انتخاب خودش علامت × بزند. بازی تنها زمانی به پایان می رسد که، تمام ردیف های دفترچه توسط بازیکنان پر شده باشد.

محتویات بازی یاتزی چیست؟

محتویات بازی یاتزی چیست؟

جعبه یاتزی را که باز کنید، خواهید دید محتویات آن؛ یک دفترچه برای یادداشت کردن امتیازات، شش عدد تاس با رنگ های مختلف که اصلی ترین وسیله این بازی است و دو عدد مداد برای یادداشت امتیازات نیاز می باشد. این بازی به تازگی در سایت شرط بندی نیز در دسترس قرار داده شده است.

آموزش بازی یاتزی

بازی یاتزی یک بازی ساده است اما؛ در هین سادگی بسیار جذاب است. برای شروع بازی اول، پنج تاس را بر می داریم. هر شرکت کننده می تواند سه بار تاس بیندازد و هر بار می تواند تاس هایی را که امتیاز بالاتری دارند برای خود نگه دارد و دوباره تاس بیندازد، در این دور هم می تواند اگر تاسی خواست نگه دارد و برای بار سوم تاس بیندازد. حالا اعدادی که با تاس آورده با هم جمع می کند و در دفترچه بازی یادداشت می کند.

مثلا اگر شما در پایان نوبت خودتان سه تا عدد پنج آورده باشید داخل ردیف عدد پنج می نویسید پانزده یعنی جمع کل تاس هایی که عدد پنج آوردید یا به عنوان مثال؛ اگر دو تاس شما عدد چهار است در، ردیف عدد چهار می نویسید هشت. همین روال برای ردیف های قسمت بالا انجام می شود. دقت کنید که در هر نوبتی فقط یک ردیف پر می شود‌. اگر جمع امتیاز ردیف های بالا ۶۳ بشود، در انتهای بازی ۳۵ امتیاز می گیرید. قسمت پایین دفترچه امتیاز، ردیف برای ترکیبات دیگر آن است، این ترکیبات عبارتند از؛ سه تاس یک شکل، چهار تاس یک شکل، full house ، ترتیب کوچک، ترتیب بزرگ، یاتزی و شانس که کی تواند باعث برد یا باخت شما شود.

اگر در پایان نوبت یکی از این امتیازات را داشته باشید در قسمت مربوطه یادداشت می کنید. یاتزی زمانی اتفاق می افتد که؛ شما پنج تاس یک شکل داشته باشید. برای اولین یاتزی ۵۰ امتیاز دریافت می کنید. یاتزی های بعدی ۱۰۰ امتیازی هستند. حالت شانس هم جمع عدد هر حالتی از تاس ها است و در پایان هر نوبتی که دوست داشتید میتوانید آن را جمع بزنید. اگر یک بازیکن در پایان یک دور، نتواند یک ردیف را کامل کند باید در یک ردیف به انتخاب خودش علامت × بزند. بازی تا زمانی ادامه دارد که تمام ردیف ها در جدول بازی یاتزی پر شود. در انتها امتیازات هر بازیکن جمع می شود و کسی که امتیاز بیش تری داشته باشد برنده است.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

در بازی یاتزی تعداد شرکت کنندگان از دو نفر شروع می شود و می تواند تا چندین شرکت کننده داشته باشد. از یاتزی در هر مکان و در هر زمان می توان استفاده کرد، چون؛ جای زیادی نمی گیرد، می توانید آن را با خود به هر جا که دوست دارید ببرید و زمانی که بیکار هستید با دوستان یا اعضای خانواده این گیم زیبا را انجام دهید.

این بازی شرایط سنی دارد؟

این بازی بسیار سرگرم کننده است و می تواند بسیار لذت بخش باشد. این بازی برای سن خاصی نیست و همه حتی بزرگسالان نیز می توانند آن را انجام دهند. این بازی یک بازی ارزان، مهیج و سرگرم کننده است.

زمان لازم برای انجام بازی یاتزی چند دقیقه است؟

زمان لازم برای انجام بازی یاتزی چند دقیقه است؟

بازی یاتزی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد که؛ البته به تعداد شرکت کنندگان آن نیز بستگی دارد. اگر تعداد بیش تر باشد، زمان بازی نیز طولانی تر خواهد بود.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

شما می توانید برای خرید بازی یاتزی، به فروشگاه های اسباب بازی فروشی یا مکان هایی که محصولات فرهنگی عرضه می کنند مراجعه و این گیم سر گرم کننده را تهیه کنید. خرید و قیمت گیم رومیزی یاتزی سرزمین ذهن زیبا از ۴۵ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان است. اگر به این مکان ها، دسترسی ندارید می توانید به صورت آنلاین آن را سفارش دهید و یا با جست وجو کردن در گوگل و دانلود بازی یاتزی، آن را دانلود و نصب نمایید.

سوالات متداول

 1. برای خرید بازی یاتزی به کجا مراجعه کنیم؟

  برای خرید بازی یاتزی، می توانید به فروشگاه های اسباب بازی فروشی یا مکان هایی که؛ محصولات فرهنگی عرضه می کنند مراجعه کنید.

 2. برنده بازی یاتزی چگونه مشخص می شود؟

  برنده بازی یاتزی کسی است که؛ بیش ترین امتیاز را کسب کند.

 3. حالت یاتزی در بازی به چه معناست؟

  حالت یاتزی به زمانی گفته می شود که؛ هر پنج تاس بازیکن روی یک عدد باشد مثلا همه تاس ها عدد سه را نشان دهد.

 4. آیا امکان انجام بازی یاتزی در همه جا وجود دارد؟

  این بازی دارای یک جعبه کوچک است و شما می توانید آن را همیشه و در همه جا به همراه داشته باشید و از انجام آن لذت ببرید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :