در میان بازیکنان بسکتبال، برخی بازیکنان، به عنوان پیشکسوت معرفی شده اند و الگوی جامعه ورزشی به شمار می روند. این بازیکنان، از نقطه ی صفر شروع کرده اند و تا کنون موفق شده اند به آرزوهایشان دست پیدا کنند. آلن آیورسن، از جمله افرادی است که در رشته ی بسکتبال فعالیت کرده است و تبحر زیادی در این زمینه کسب کرده است. او فردی با انگیزه و پر تلاش بوده که عمر خود را وقف پیشرفت در این زمینه کرده است. او در شرف بازنشستگی است و چندی است که از فعالیت زیاد در این رشته اجتناب می کند. در این مقاله می خواهیم بیشتر درباره ی این بازیکن مشهور، توضیحاتی را به شما ارایه دهیم. بدون شک برای موفقیت در شرط بندی بسکتبال nba به شناخت این بازیکن نیاز خواهید داشت!

بیوگرافی آلن آیورسن

بیوگرافی آلن آیورسن

آلن آیورسن، با نام کامل آلن ازاییل آیورسن، متولد هفتم ماه ژوئن در سال ۱۹۷۵ می باشد. او زاده ی کشور آمریکا می باشد و در رشته ی بسکتبال به فعالیت می پردازد. این بازیکن، تا به حال در دو پست یک و دو بازی کرده است و اکنون ۴۵ ساله است. وی هم اکنون، در شهر همپتون ویرجینیا سکونت دارد. این بازیکن بلند قامت، ۱۸۳ سانتی متر قد دارد و وزن او حدود ۷۵ کیلو گرم می باشد‌. او بازیکن آزاد می باشد و یکی از 10 بازیکن برتر بسکتبال به شمار می آید. این بازیکن، مسیر بسکتبال را از نوجوانی، هنگامی که در دبیرستان باتل، مشغول تحصیل بود، پیش گرفت و از همین طریق، توانست بورسیه ی دانشگاه را به دست آورد. او در دانشگاه جورج تاون مدرک تحصیلی خود را دریافت کرد و شروع به شرکت در مسابقات بسکتبال کرد. این بازیکن، در مسابقلت ۳۰ امتیاز به دست آورد به قدری استعداد و تواتایی در این راه به خرج داد، که در سال ۱۹۹۶، به لیگ برتر امریکا ان بی ای وارد شد و به عنوان یک بازیکن که در سال اول فعالیتش بازی می کند، به عنوان بهترین بازیکن اعلام شد.

این موفقیت ها و کسب افتخارات، جز با تلاش و کوشش به دست نیامد. حتی آلن آیورسن، در سطح مسابقات آل استار نیز حضور پیدا کرد و یازده بار در این مسابقات شرکت کرد و موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. او در دو سال، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۱، در لیگ ان بی ای، جایزه ی ام وی پی را به دست اورد و کارنامه بسیار درخشانی را برای خود رقم زد. او تا کنون، رکورد کسب عنوان بهترین بازیکن و امتیاز اور ترین بازیکن را به دست اورده است، کسب امتیاز های ۲۸ و ۳۰، نشان دهنده و اثبات کننده ی این موضوع می باشد. مختلف، مثل ۲۰۰۰، ۱۹۹۹، ۲۰۰۴، در سطح پلی اف نیز بازی کرد و توانست امتیازی تزدیک به ۳۰ را دریافت کند‌. تیم هایی که افتخار حضور در ان ها را داشته است، تیم هایی مانند دیترویت پیستونز و ممفیس گریزلیز و دنور نانگتس می باشد‌. او هنگامی که قصد داشت لیگ برتر امریکا، ان بی ای را ترک کند و به عنوان آخرین فعالیت فعالیت هایش در لیگ nba تیم فیلاد لفیا را برگزید.

مستند آلن آیورسن

مستند آلن آیورسن

آلن آیورسن، ان قدر توانست نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد، که افراد زیادی در سراسر جهان، کنجکاو شدند تا او را بشناسند. به همین خاطر هواداران او، یک مستند برای او ساختند و هم اکنون این مستند در تمام سایت های مربوط به این بازیکن قرار گرفته است و در دسترس همگان قرار دارد. ای” بازیکن که دوران بازنشستگی خود را می گذراند، سهم بسیار بزرگی در پیشرفت بسکتبال امریکا داشته است.

آلن آیورسن چند ساله است؟

آلن آیورسن در هفتمین روز ماه ژوئن، در سال ۱۹۷۵ در امریکا چشم به جهان گشود. او هم اکنون حدود ۴۵ سال دارد و نام او در میان پیشکسوتان رشته ی بسکتبال جهان قرار دارد‌. این بازیکن به دلیل خستگی و استهلاکی که طی بازی های مختلفش به دست اورده بود، مجبور شد مدتی از بازی بسکتبال فاصله بگیرد و فعالیت هایش را در این زمینه کاهش دهد. به علاوه، زمزمه هایی به گوش می رسد که از او دعوت به فعالیت در زمینه ی مربی گری شده است و او در حال پرورش بازیکنان جدید می باشد.

آلن آیورسن در بسکتبال

آلن آیورسن، در سال های اول فعالیت خود، به عنوان یک بازیکن بسکتبال که لقب امتیاز اور ترین بازیکن بسکتبال شناخته شده است، معروف شده است. او در چند بازی توانست به تنهایی امتیازی نزدیک به ۳۰ را کسب کند. به همین خاطر است که این بازیکن، تاکنون پیشنهاد حضور در تیم های بسیار معروف، که در رده بندی ان بی ای در رتبه های یک تا پنج قرار گرفته اند حضور پیدا کرده است. او در کنار دیگر بازیکنان و رقبای خود بازی کرده و با وجود ان که قد او به نسبت دیگر بازیکنان بسکتبال کوتاه تر بوده و قدی حدود ۱۸۰ سانتی متر را دارد، اما انگیزه و اراده ای که دارد به نسبت دیگر بازیکنان تیم های مختلف و هم چنین هم تیمی های خودش بیشتر است و حتی نام او در میان بزرگ ترین و برترین گارد های شوت زن، در لیست منتشر شده از لیگ ان بی ای قرار دارد.

آلن در لیست امتیاز آور ترین بازیکنان

آلن در لیست امتیاز آور ترین بازیکنان

آلن آیورسن، در تیم بسکتبال مدرسه، با چند تن از بازیکنان سفید پوست تیمش دعوا کرد و ان قدر دعوای لفظی بالا گرفت و شدید شد، مجبور شد چند تن از ان ها را کتک بزند و اسیب هایی به ان ها وارد کرد. این دعوا به اداره ی پلیس کشیده شد و به او تهمت ضربات محکم با صندلی وارد شد و او نتوانست رفع اتهام از خود را انجام دهد و مدتی بازداشت شد. او که در این اتفافات نا امیدی به سراغش امد و می خواست دیگر در رشته بسکتبال فعالیت نکند، مجبور شد از مادرش کمک بخواهد. مادر او سعی کرد او را تشویق کند و از او بخواهد تا فعالیت خود را محکم تر در این زمینه ادامه دهد و بتواند نام خود را بر زبان ها جاری نماید.

آلن آیورسن در یک خانواده ی فقیر به دنیا امد و ارزویش کسب ثروت زیاد بود و می خواست که ان قدر ثروتمند شود تا بتواند وضع اقتصادی بهتری پیدا کند و خانواده اش را از فقر نجات دهد. جان تامپسون، مربی بسکتبال او، که فردی متبحر و مشهور بود، استعداد این نوجوان را کشف کرد و او را در مسیر درست قرار داد و نقش اصلی را در ورود این بازیکن به لیگ ان بی ای داشت.

در فصل ۲۰۰۶_ ۲۰۰۵، در لیگ ان بی ای، این بازیکن موفق به کسب ۳۴ امتیاز به طور میانگین در هر بازی که شرکت کرد شد. او برای راه یابی به مسابقات پلی آف، باید تیم ۷۶ers را شکست می داد. آلن آیورسن در این بازی شکست خورد و با این که ۱۰ پاس گل انجام داد و ۲۲ امتیاز را نیز به دست اورد، با تیم دیترویت قرار داد بازی را امضا کرد. پس از ان پیشنهاد هایی که به او داده می شد، بیشتر پیشنهاد پست ذخیره بود و این بازیکن از این پست رضایت نداشت و گفت که من شایسته ی این موقعیت نیستم و لیاقتم بیش از نشستن بر روی نیمکت و تنها اب خوردن می باشد. او تمام موقعیت های پیش روی خود را امتحان کرد تا شانس خود را از دست ندهد. این بازیکن، بازیکنی الهام بخش و تاثیر گذار بوده است که بیشتر تیم ها سعی در بستن قرار داد با او را داشته اند.

Allen Iverson

تیم هایی که Allen Iverson در ان ها بازی کرده است

در تاریخ سوم ماه نوامبر در سال ۲۰۰۸، آلن در تیم دنور فعالیت داشت. او پیشنهاد های دیگری دریافت کرد که تمامی ان ها، تیم های فعال در لیگ ان بی ای امریکا می باشند. او در ۵ بازی اولی که شرکت کرد، موفق به دریافت ۲۵ امتیاز شد‌. او که در سال ۲۰۰۹ در تیم دیترویت بازی می کرد، طی اتفاقاتی که در تیم به صورت حاشیه های مختلف ایجاد شد، مجبور به ترک ان تیم شد. او طی یک بازی به مصدومیتی دچار شد و در چند ماه بعد از ترک کردن تیم دیترویت، به تیم ممفیس ملحق شد و در ان جا شروع به بازی کرد‌. او بعد از ان که در سه بازی در این تیم شرکت کرد، درخواست استعفا از این تیم را داد. او در این تیم جزو بازیکنان ذخیره بود و از این موقعیت ناراضی بود و چند ماه بعد از حضور در این تیم پشیمان شد.

برای شناخت بیشتر می توایند به ویکی پدیا Allen Iverson مراجعه کنید که دسترسی شما به ان را با لینکی که در دسترس قرار رفت برقرار کرده ایم.

سوالات متداول

آلن آیورسن تا کنون در چند تیم به بازی و رقابت پرداخته است؟

او در چند فصل متوالی، سعی در جابه جایی در چندین تیم کرد و در اخر گفت که اگر بازنشست شوم بیشر راضی هستم تا این که بخواهم در نیمکت ذخیره بدون فعالیت باقی بمانم. او در تیم ممفیس گریزلیز نیز مدتی فعالیت کرد و در لیگ ان بی ای امتیاز های زیادی کسب کرد‌.

آلن آیورسن، چگونه وارد مسیر بسکتبال شد؟

او با بازی در تیم بسکتبال دبیرستان شهر ویریجینا، به این رشته علاقه مند شد و فعالیتش را بنا به درخواست و تشویق مادرش، در این رشته گسترش داد و خیلی جدی تر در این رشته برنامه ریزی کرد.

آیورسن زاده ی کدام شهر و کشور است؟

او در ویریجینا، واقع در کشور امریکا به دنیا امد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :