ارلینگ برات هالند یکی از 10 بازیکن برتر فوتبال اهل کشور نروژ که در سال ۲۰۰۰ در ماه ژوئیه به دنیا آمد، پس می توان گفت سن هالند 21 است، این فوتبالیست نوجوان کار خود را ابتدا از تیم‌ های پایه شروع کرده است ابتدا از لیدز انگلستان پاورزی فوتبال گذاشته است و در حال حاضر در تیم دورتموند به عنوان مهاجم نوک و در تیم فوتبال ملی نروژ بازی می کند. در ادامه به سوال هایی در رابطه‌ با ارلینگ هالند به بارسلونا پیوست، گل هالند به شالکه و هالند چلسی خواهیم پرداخت.

بیوگرافی هالند

بیوگرافی هالند

در رابطه با زندگی نامه هالند باید گفت ۲۱ ژوئیه ۲۰۰۰ در لیدز به دنیا آمده است اصالتا نروژی می باشد و پدرش آلف اینگه هم یکی از فوتبالست های برتر زمان خودش بوده است، قد هالند مشخص نیست اما همانند پدرش از قد بلندی برخوردار است. فعالیت اش را از سال ۲۰۱۶ در باشگاه برلین شروع کرد‌.

درامد هالند چقدر است؟

امروزه در دنیا فوتبال بازیکنان سطح بالا تر یا بهتر است بگویم بازیکنان سطح لیگ اول یک کشور از لحاظ حقوق و مزایا بسیار سرشار اند این قضیه برای ایران خودمان نیز صدق می‌کند که با قرارداد های نجومی در بعضی از تیم ها بازیکنانی را می بینیم و اما ارلینگ هالند بازیکن تازه به دوران رسیده در حال حاضر در تیم دورتموند با رقم قراردادی که انتشار پیدا نکرده است، مشغول به کار است اما آنچه که انتظار می رود باید قرارداد این بازیکن رقم بسیار درشتی باشد.

پس از اتمام کار چنین بازیکنانی در یک تیم مطرح و بزرگ انتشار قرارداد نشان دهنده همه چیز است ارلینگ هالند مانند بازیکنان دیگر به جز استفاده از حقوق فوتبالی خود مشغول به تبلیغات در اینستاگرام در دیگر اپلیکیشن های موجود است راه های دیگری نیز برای کسب درآمد دارد و می توان گفت که ثروت هالند بسیار زیاد است!

عکس هالند

این فوتبالیست هم اکنون در چه تیمی است؟

در پاسخ به سوال هالند به کدام تیم پیوست؟ باید پاسخ داد که همانطور که گفته شد در حال حاضر به عنوان مهاجم نوک در تیم بورسیا دورتموند توپ می زند اما در گذشته او این بازیکن ابتدا به صورت حرفه ای از باشگاه اتریشی ردبول رالتسبورگ شروع به فعالیت کرده است البته قبل از پیوستن به تیم دورتموند یکی از بازیکنان مد نظر بسیاری از باشگاه‌ های بزرگ اروپایی بود که پس از رایزنی های بسیار این بازیکن صاحب نام توسط دورتموند خریداری شد. در حال حاضر تیم های رئال مادرید و یوونتوس خواهان و هستند و برای او مبالغ زیادی را در نظر گرفتند که البته خود بازیکن نظر شخصی فعلاً بازی در دورتموند است و ارلینگ هالند در رئال مادرید تاکنون بازی نکرده است.

عکس هالند

از این فوتبالیست جوان عکس های بسیار زیادی در فضای مجازی علی الخصوص اینستاگرام منتشر شده است که تمامی این عکس ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و و در دیگر اپلیکیشن ها هم قابل مشاهده و دانلود می باشند.

جوایز و افتخارات Haaland

جوایز و افتخارات Haaland

ارلینگ جوایز و افتخارات فردی بسیاری را نیز دارد که می‌توان به برند ترین آن ها اشاره کرد که در سال ۲۰۲۰ برنده جایزه پسر طلایی فوتبال شد و این یک افتخار است که برای هر فوتبالیست تازه کار یک رویا به شمار می‌آید که با تیم توانست در بوندسلیگا و جام حذفی قهرمان شود و در دسامبر سال ۲۰۱۹ پس از قهرمانی در جام حذفی اتریش به تیم دورتموند انتقال یافت این بازیکن اولین نوجوانی بود که در ۵ بازی پیاپی لیگ قهرمانان اروپا موفق به زدن ۱۰ گل شد البته این مهاجم را به عنوان بچه غول نیز می شناسند و برای آینده او القابی مانند کریستیانو رونالدو دو به کار می روند زیرا تکنیک های هالند فوق العاده می باشند.

بهترین گل های هالند

حالا اگر چه سن کمی دارد اما در فوتبال حرفه ای می باشد و اینکه باوجود این همه حرفه ای بودن نتوانسته با زدن گل های بسیار مهم در میان هواداران طرفدار پیدا کند و مد نظر بسیاری از باشگاه‌ ها قرار بگیرد به صورت کلی گل های ملی او از سن ۱۵ سالگی در نور شروع می شد و تا به این جا کار تا ۲۱ سالگی توانسته است بیش از ۴۰ گل را به ثمر برساند اما بهترین رکورد او برای گلزنی مقابل تیم های اروپایی در لیگ قهرمانان اروپا بود که به همراه دورتموند به این عنوان دست پیدا کرد و توانست در ۵ بازی ۱۰ گل را به ثمر برساند البته Erling Haaland در آینده ای نه چندان دور توانایی بهبود رکورد های خود را نیز دارد از بیشترین گل های هالند در یک بازی و یا بهتر است بگوییم از مهم ترین گل های او را می توان به گل او مقابل تیم ناپولی برای دورتموند اشاره کرد جمله های تماشایی می توان به گل هایی که پشت هجده قدم به ثمر رسانده است اشاره کرد.

گل هالند به وولفسبورگ

گل های زیبا زیادی را به ثمر رسانده است که باعث بهت زدگی همگان شده است اما یکی از گل های بسیار زیبا او گل به تیم ولفسبورگ آلمان است که در لباس زرد رنگ دورتموند موفق به زدن این شده است البته ژن این بازیکن یک ژن فوتبالی است این را می توان از تاریخ زندگی پدرش به راحتی یافت پدر او آلف اینگه مدافع سابق تیم‌ های ناتینگهام، فارست، لیدزیونایتد و منچسترسیتی بوده است و یکی از بازیکنان بسیار تاثیر گذار در دوران فوتبالی خودش بوده است که توانست این ژن خود را به خوبی به پسرش انتقال دهد تنها تفاوت در این است که پدر به عنوان یک مدافع بازی می کرد و پسر به عنوان یک ماشین گلزنی شناخته می شود.

هالند چند سال دارد؟

Erling Haaland در حال حاضر ۲۱ سال سن دارد و کودکی به صورت آزمایش فوتبال را شروع کرده است و در سن پانزده سالگی به صورت حرفه ای وارد این رشته ورزشی شده است حالا در آکادمی تیم فوتبال محل زندگیشان برینا وارد فوتبال شد و برای تیم برینا بازی کرد و در ۱۴ بازی متوالی ۱۸ گل به ثمر رساند و توانست همه نگاه ها را به خود جلب کند البته این آمار به عنوان یار ذخیره برای ورود به ثبت رسیده است که در فصل ۲۰۱۷ توانست به تیم زالتسبورگ برود. اما باید بدانید تیم قبلی هالند زالتسبورگ بوده و اکنون در دورتموند بازی می‌کند.

اینستاگرام هالند

اینستاگرام هالند

او با آیدی erling.haaland در اینستاگرام مشغول به فعالیت است و با توجه به سن کمش میلیون ها فالوور به سمت خودش جذب کرده است و تمامی عکس های منتشر شده در پیجش مربوط به حوزه فوتبال می باشد.

زندگی شخصی Haaland

این فوتبالیست جوان به مانند دیگر فوتبالیست های حرفه ای زندگی شخصی اش برای بسیاری از مردم جذاب است البته بهتر است بگویم برای بسیاری از طرفداران خودش، Haaland در کشور انگلیس در برینا به دنیا آمده است هر چند که توانایی بازی در تیم ملی انگلیس را نیز داشت اما به دلیل علاقه ای که به کشور نروژ داشت تصمیم گرفت که فوتبال ملی خود را در این کشور استارت بزند با وجود این که در بریتانیا به دنیا آمده است ابتدا در همان شهر برینا و شروع به بازی کرد و کم کم مسیر فوتبالی خودش را پیدا کرد.

وی در تاریخ ۱۰ ای ۲۰۱۷ با امضای قراردادی به تیم زالتسبورگ پیوست که در لیگ اتریش مشغول به فعالیت بود و پس از موفقیت های بسیاری که در این تیم کسب کرد توانست در سال ۲۰۲۰ در انتقالی زمستانی یک قرارداد چهارونیم ساله و به ارزش ۲۰ میلیون یورو با تیم بورسیادورتموند امضا کند و شروع به فعالیت کند این بازیکن جوان پس از اولین بازی خود در بوندسلیگا موفق به ثبت هتریک شد و به عنوان یار تعویضی توانست نتیجه سه بر دو باخته را پنج به سه برای تیم خود عوض کند.

مصاحبه با این فوتبالیست

تمامی بازیکنان فوتبال در مصاحبه هایی از زندگی شخصی خود شان، زندگی فوتبالی خود تعریف و تمجید و یا اعتراض می کند این فوتبالیست به عنوان یک بازیکن نوجوان که توانسته بود خیلی زود به شهرت برسد موجب توجه رسانه های بسیاری قرار گرفت رسانه هایی که با توجه به شتاب به سرعت انفجاری این بازیکن و روحیه ورزشکاری و قدرت تکنیک حرکت با توپ روی او متمرکز شدند او را زیر ذره بین رسانه خود قرار دهد و Erling Haaland هم با مصاحبه هایی از زندگی شخصی خود و اهداف خود در آینده عنوان کرد و اینگونه بود که با مصاحبه های متعدد تقریباً توانستند شخصیت و انعطاف فوتبالی بازیکن را پیدا کند که پس از آن به او لقب غول را دادند.

مصدومیت های هالند

مصدومیت های هالند

ارلینگ هالند به مانند هر بازیکن دیگری در دوران فوتبالی خودش در معرض خطا های شدید قرار دارد که هر لحظه امکان دارد با یک خطا زندگی فوتبالی اون به خطر بیفتد در حال حاضر و با توجه به گذشته این بازیکن نروژی دچار مصدومیت خاصی نشده است و از لحاظ فیزیکی خود را به قدری قوی کرده است که باخطا های سبک و یا حتی متوسط به راحتی زمین گیر نشود و به همین دلیل حالا نیز توانسته است زندگی فوتبالی خود را به دور از مصدومیت بگذراند که البته باید این را هم گفت که مصدومیت های ریز و ناچیز را در نظر نمی گیریم که با توجه به همتا بلژیکی خودش او بسیار ناچیز مصدوم شده است که این یک آمار خیره کننده است.

ام باپه و هالند

تقریباً از زمانی که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی از کشورهای پرتغال و آرژانتین پا به عرصه فوتبال گذاشتند و شروع به فعالیت کردند همه طرفداران فوتبال و فوتبال دوستان و همچنین منتقدان سعی بر این داشتند که بعد از این دو بازیکن فوق ستاره چه کسی جایگزین این دو خواهد شد البته بسیاری از منتقدین اعتقاد بر این دارند که این دو شخص دیگر قابل تکرار نیستند و مقایسه آن ها با دیگر بازیکنان کاری بسیار بیهوده است و از ارزش آن ها کم می کند.

اما بسیاری دیگر نیز اعتقاد دارند همیشه رکورد ها برای شکست درست شده اند در این حیث باید گفت که بعضی ها اعتقاد دارند دو فرد آینده دار فوتبال و جایگزین پادشاهان حال حاضر فوتبال کسانی نیستند جز ارلینگ هالند که حسابی در مورد آن صحبت شد و کیلیان امباپه که اهل فرانسه است و در حال حاضر در تیم پی اس جی psg فرانسه بازی می کند و به سرعتش مشهور است.

ویکی پدیا Erling Haaland می تواند در شناخت بیشتر شما کمک کند. در این مورد توصیه می کنیم که نگاهی ویژه تر به صفحه ویکی پدیا این بازیکن که در دسترس شما قرار گرفت توجه داشته باشید.

سوالات متداول

 1. هالند چند سال سن دارد؟

  ۲۱ سال دارد.

 2. پدر هالند کیست؟

  آلف اینگه که در گذشته بازیکن تیم منچسترسیتی بوده است.

 3. هالند اصالتا اهل کجاست؟

  نروژ.

 4. هالند اکنون در کدام تیم بازی می کند؟

  دورتموند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :