مجیک جانسون یا همان Magic Johnson یکی دیگر بسکتبالیست های آمریکایی است که سال های درخشانی را در رقابت های بسکتبال nba سپری کرد. به نظر برخی از کارشناسان و بینندگان مسابقات بسکتبال مجیک جانسون بهترین پوینت گارد تاریخ بسکتبال می باشد که در ادامه با این بسکتبالیست بیشتر آشنا خواهیم شد.

علت ایدز مجیک جانسون

علت ایدز مجیک جانسون

بیماری خطرناک و مهلک ایدز که تاکنون درمان قطعی برای آن پیدا نشده است می تواند از راه های مختلفی به بدن منتقل شود و این ربطی به فقر و ثروت و عواملی از این نظیر ندارد. افراد مشهور زیادی از این بیماری رنج می برند و خبر بیماری آن ها شوک زیادی به طرفدارانشان وارد کرده است. مجیک جانسون یکی از افراد مشهور و بسکتبالیست رقابت های ان بی ای است که نتیجه ی آزمایش ابتلا به اچ آی وی او مثبت شد و مجبور شد چند سالی را از میادین و مسابقات دور باشد. 

مریضی ایدز از راه های مختلفی وارد بدن می شود و بدن و فرد را درگیر می کند و درمان قطعی برای آن وجود ندارد. ایدز می تواند از راه هایی مانند تزریق خون و تماس با خون و فرآورده های آن، تزریق مشترک، مادر به جنین و تماس و رابطه ی جنسی به فرد منتقل شود. اما مجیک در خانواده ای سالم زندگی می کرد بنابراین این بیماری از طریق خانواده اش به او منتقل نشده بود و بازیکن سالمی نیز بود و تزریقات مواد انجام نمی داد.

بهر حال مجیک جانسون به بیماری ایدز مبتلا شد و خودش هم دلیلش را نمی دانست و این بیماری او را مجبور کرد که چند سالی از ورزش حرفه ای و مورد علاقه اش یعنی بسکتبال دور باشد.

HIV و مشکلات گریبان گیر

مجیک جانسون در سن 37 سالگی به اچ آی وی مبتلا شد و بعد از آن از دنیای رقابت های بسکتبال ان بی ای خداحافظی کرد و یک سال بعد بعد از غلبه بر بیماری اش و کنار آمدن با آن به بازی های بسکتبال بازگشت و حتی به عنوان ارزشمند ترین بازیکن شناخته شد. اما او دوباره مجبور به کناره گیری از بسکتبال شد و این بار غیبتش بیشتر طول کشید او 4 سال از میادین دور بود و بعد از 4 سال دوباره به میدان بازگشت تا آخرین بازی هایش را انجام بدهد. او اکنون 20 سال است که با این بیماری زندگی می کند و سعی کرده است با آن کنار بیاید و زندگی نرمالی را داشته باشد.

بیماری مجیک جانسون

بیماری مجیک جانسون

مجیک جانسون در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال nba برای شرط بندی بسکتبالحضور دارد. او با 2.06 متر قد و 100 کیلو گرم وزن از لحاظ فیزیکی و جسمی بسیار درشت بود و با این وجود بسیار سریع عمل می کرد. مجیک جانسون در طول بازی هایی که برای تیم هایش می کرد افتخارات بسیاری نظیر قهرمانی با تیم ملی بسکتبال آمریکا در مسابقات المپیک سال 1992 میلادی، 12 بار بازی در مسابقات آل استار، 3 بار ارزشمند ترین بازیکن ان بی ای، 5 بار قهرمانی در لیگ ان بی ای، 2 بار ارزشمند ترین بازیکن مسابقه آل استار و 1 بار قهرمانی در جام قهرمانی بسکتبال دسته اول مردان ان سی ای ای و … به دست آورده بود.

بعد از این که مجیک نشانه هایی از بیماری در بدن خود مشاهده کرد به پزشک مراجعه کرد و به تجویز پزشک آزمایش اچ آی وی برای او نوشته شد و متاسفانه مجیک جانسون از افراد مشهوری بود که در سن 37 سالگی به ویروس اچ آی وی مبتلا شده بود.

افتخارات مجیک جانسون

افتخارات مجیک جانسون

مجیک جانسون در دوره ی بازیکنی اش بسیار مشهور و محبوب بود و بازی های فوق العاده ای از خود به نمایش می گذاشت او همچنین از نظر کارشناسان و بینندگان بهترین پوینت گارد تاریخ معرفی شده بود. برخی از عنوانی که مجیک جانسون در سال های بازی خود به دست آورد عناوینی شامل 5 بار قهرمانی با تیمی که در آن حضور داشت، 3 بار جایزه ی با ارزش ترین بازیکن مرحله ی نهایی ان بی ان بیل راسل، 3 بار جایزه با ارزش ترین بازیکن ان بی ای، 2 بار جایزه با ارزش ترین بازیکن آل استار ان بی ای، 9 بار تیم آل ان بی ای و … می باشد. او همچنین جزو 50 بازیکن بزرگ تاریخچه ی رقابت های بسکتبال ان بی ای نیز شناخته می شود. وی این افتخارات را در 5 تیم برتر بسکتبال nba به دست آورده است.

عکس مجیک جانسون

مجیک جانسون یکی از مشهور ترین و معروف ترین بازیکنان رقابت های حساس و معتبر ان بی ای می باشد که در بازی های زیادی شرکت کرده است. مجیک جانسون طرفداران زیادی داشت و هم اکنون نیز دارد و در سال های یک بازیکن فوق ستاره به حساب می آمد. عکس های مجیک جانسون را می توان در سایت ها و صفحه های مجازی مختلفی پیدا کرد و با سرچ نامش این عکس ها را مشاهده کرد. این بازیکن مشهور در اینستاگرام نیز دارای پیج رسمی می باشد که عکس ها و پست های زیادی از خود و خانواده اش به اشتراک می گذارد.

بیوگرافی مجیک جانسون

بیوگرافی مجیک جانسون

مجیک جانسون با نام کامل اروین مجیک جانسون در تاریخ 14 اوت 1959 در شهر لنسینگ ایالت میشیگان به دنیا آمد و یکی از بسکتبالیست های مشهور در تاریخ می باشد او برای تیم لس آنجلس لیکرز بازی می کرد و بسیار طرفدار داشت.

اوکه هم اکنون در حرفه ی بسکتبال بازنشسته است به نظر بسیاری از کارشناسان و بینندگان تلویزیونی که مسابقات بسکتبال را دنبال می کنند بهترین پوینت گارد در طول تاریخ بسکتبال می باشد. او یکی از سرو قامتان عرصه ی بسکتبال است و 2.06 متر قد دارد و وزن او در زمان بازیکنی 100 کیلو گرم بوده است که با توجه به قد بلندش وزنی متناسب داشته است.

او همیشه در پست پوینت گارد بازی می کرد و شماره  32 را به تن داشت. جانسون اولین بار در سال 1979 میلادی در رقابت های بسکتبال ان بی ای حضور یافت و در این سال توانست جام قهرمانی را با تیمش به دست بیاورد و همچنین جایزه ی ارزشمند ترین بازیکن فصل را هم از آن خود کند و بعد از آن ها برای 4 بار با تیم لیکرز توانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.

وی در سال 1991 به دلیل مبتلا شدن به ویروس اچ آی وی از مسابقات کناره گیری کرد و از دنیای بازیکنی بسکتبال خداحافظی کرد. بعد از یک سال او توانست کمی بر بیماری اش غلبه کند و دوباره به بازی های بسکتبال بازگشت و در رقابت های آل استار به میدان رفت و بار دیگر عنوان ارزشمند ترین بازیکن مسابقات را به دست آورد.

بازگشت مجدد او به دنیای بسکتبال

بازگشت مجدد او به دنیای بسکتبال

با وجود این دوباره مجیک جانسون از دنیای بسکتبال خداحافظی کرد و 4 سال بعد برگشت و برای آخرین فصل برای لیکرز به میدان رفت و بعد از آن دیگر به مسابقات بازنگشت. مجیک جانسون قد بلند و وزن 100 کیلو داشت و جزو بازیکنان درشت هیکل شناخته می شد و او در پست خود بهترین بود و از محبوبیت زیادی بین هواداران برخور دار بود.

جانسون بازیکن امتیاز آور تاریخ nba بود و طرفداران بسیاری داشت حضور او در میدان باعث قوت قلب طرفداران تیم بود و آن ها می دانستند که مجیک جانسون مهار نشدنی است و می توانند نتیجه را به نفع تیمش تمام کند. مجیک جانسون از طرف تیم های زیادی دارای پیشنهاد های بازی بود و تیم های زیادی خواستار پیوستن این بازیکن فوق ستاره به اعضای خود بودند اما مجیک جانسون به تیمی که در آن حضور داشت بسیار علاقه مند و ترجیح می داد تنها در یک تیم بازی کند و طرفدارانش از این قضیه بسیار خوشحال بودند و تمامی بازی های او را دنبال می کردند.

مجیک جانسون در یک خانواده کم جمعیت بزرگ شد و از لحاظ عاطفی کمبودی نداشت و خانواده اش همواره او را برای رسیدن به خواسته اش همراهی می کردند و تمامی بازی های او را دنبال می کردند و یا برای تشویقش به ورزشگاه محل بازی اش می آمدند.

مجیک جانسون از بچگی استعداد زیادی در بازی بسکتبال داشت و در دوران مدرسه و دبیرستانش هم در تیم های بسکتبال مدرسه عضو می شد و برای این تیم ها بازی می کرد و از همان زمان بود که خانواده اش به کمک مربیانش استعداد او کشف شد و خانواده اش تمام تلاششان را کردند تا مجیک جانسون بتواند در این راه به موفقیت برسد و بازیکن بزرگی بشود.

سوالات متداول

مجیک جانسون بازیکن بزرگ تاریخ بسکتبال ان بی ای چه افتخاراتی کسب کرده است ؟

مجیک جانسون در طول بازی هایی که برای تیم هایش می کرد افتخارات بسیاری نظیر قهرمانی با تیم ملی بسکتبال آمریکا در مسابقات المپیک سال 1992 میلادی، 12 بار بازی در مسابقات آل استار، 3 بار ارزشمند ترین بازیکن ان بی ای، 5 بار قهرمانی در لیگ ان بی ای، 2 بار ارزشمند ترین بازیکن مسابقه آل استار و 1 بار قهرمانی در جام قهرمانی بسکتبال دسته اول مردان ان سی ای ای و … به دست آورده بود.

او متولد چه سالی می باشد ؟

مجیک جانسون متولد 14 اوت سال 1959 میلادی می باشد.

وی برای چه تیمی بازی می کرد ؟

مجیک جانسون برای تیم بزرگ و پرافتخار لیکرز بازی می کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :